| CodeLights a întrebat:

Fetelor, pănă la urmă mărimea contează pentru voi?
Da sau nu!
Dar vreau răspunsuri sincere, chiar dacă călcați peste orgoliul meu masculin!
Cel mai bun răspuns primește fundă + vot + ce mai vreți voi!

18 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

In mod normal vaginul are 7, 5-15, 5 cm deci daca penisul tau e apropiat de 15 centimetri nu ai dc sa crezi ca iti calca cineva pe orgoliu.da marimea conteaza deoarece o fata cand vede un penis mare are senzatia ca va avea parte de o "partida"buna. dar nu este neaparat asa adica poatefi mare si sa nu o sti folosi sau chiar din contra

| RAY a răspuns:

Da marimea contului conteaza, doamne cu isi bat uni capul, banii sa ai ca ai fete cate vrei

| SkyPilot a răspuns:

Le-am intrebat si eu chestia asta pe fete si majoritatea mi-au raspuns: "conteaza mai mult de stii sa faci cu ea".

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult conteaza cum o folosesti, dar sa stii ca totusi, atfel te vede o fata cand i ai cat degetul mic si alta e cand faci calul de rusine.

| AndyPeScurt a răspuns:

Dece crezi ca fetele isi cumpara vibratoare de 20cm?

| CodeLights explică (pentru AndyPeScurt):

Exact la asta mă găndeam și eu, cum de iși cumpară fetele vibraotare groase și lungi eventual și cu două trei patru bateri să le zgălțăie bine de tot laughing

| IoanaPsy a răspuns:

Un penis are dimensiunile normale intre 7 si 12 cm. That's it. Intre dimensiunile astea se afla majoritatea. Important e sa stii ce sa faci, nu dimensiunea. Iar orgasmul se poate atinge si prin sex oral sau stimulare manuala, asa ca nici nu conteaza daca esti subdimensionat.

Din punctul meu de vedere, marimea nu conteaza.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru IoanaPsy):

Stiintific si statistic vorbind. media in Europa e de 15cm la adulti. (in timpul erectiei)

| IoanaPsy a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Stiintific si statistic datele sunt luate din carti (mai exact din tratatul de sexologie), nu de pe Internet, unde se perpetueaza foarte multe informatii false.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru IoanaPsy):

Conteaza unde te uiti pe internet. daca te uiti la tabloide etc. sau la surse serioase. nu ai cum sa spui ca toate informatiile de pe internet sunt false. "While results vary slightly across reputable studies, the consensus is that the mean human penis is in the range 12.9–15 cm" http://en.wikipedia.org/wiki/Human_penis_size gasiti si referintele jos.

| Roxxy95 a răspuns:

Nu conteaza marimea, doar sa stii sa o folosesti happy

| Bismarck_Aura_1997 a răspuns:

Conteaza.

| Jontytzz a răspuns:

Ce-ai zice si de parerea unui baiat? :
Da, conteaza marimea insa nu intotdeauna, mi se pare normal ca un penis de 12-14 cm sa li se para mic deoarece nu obtin orgasmul asa rapid. Insa dupa 16-17 cm nu mai conteaza.

| Livelord a răspuns (pentru Jontytzz):

Alt random care baga copiii in sperieti, nu ma mira ca esti nascut in 1999 si cel mai probabil de abia ai inceput sa ii dai in cap...

| Jontytzz a răspuns (pentru Livelord):

Sti ca puteam sa-mi "ascund" data nasterii? Nu judeca un om dupa varsta deoarece nu sti niciodata cate te poate invata o persoana mai tanara.
"sa ii dai in cap "? Nu stiu sigur ce inseamna asta, probabil asa se vorbeste la tine in familie.

| Livelord a răspuns (pentru Jontytzz):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar la mine in familie se articuleaza cuvintele.
Spune-mi te rog ce inseamna cuvantul "nu STI niciodata".
Stima