| iLuzye a întrebat:

Fetelor, ati fost vreodata sincere cu iubitii vostri cand n-ati mai fost fericite cu ei? Le-ati declarat asta? Daca da, cum au reactionat? Ce impact credeti ca are asupra barbatilor o replica precum asta, care pana la urma le raneste, printre altele, si orgoliul?

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Da,am spus.M-a intrebat in ce consta fericirea alaturi de el, i-am spus, a promis ca o sa schimbe ceva si a facut-o. Daca el te iubeste va reactiona ok, putin dezamagit poate dar ok.

| Azµre a răspuns:

Da, prietena mea a fost mereu sinceră cu mine și mi-a împărtășit astfel de aspecte la începutul relației.

| h3r a răspuns:

Nu ești fericită și mulțumită lângă partener doar atunci când nu îl iubești și vrei să te desparți de el, pentru alt bărbat.
Însă, oricât de mult rău ți-ar face, și nu ne referim la agresiuni, îl iubești și îți încălzești inima doar când îl simți, îl vezi! Însă nu ești fericită, ce-i drept... pentru că ești rănită, abandonată! Ești mulțumită să-l ai.
Așa cum este el.

Cât despre reacția lor, să nu te gândești, bine nu le este celor care te iubesc cu adevărat și tu le spui că n-au fost în stare să te facă fericită, asta e ipocrizie, falsitate și nepăsare!
Pe restul, nu-i doare că pleci, ci se simt frustrați atunci când le spui că n-au fost buni de nimic, mai exact să te facă să te simți bine lângă ei. Doar ei sunt bărbați adevărați, nu?
...Nu.

| Oana92 a răspuns:

Da, i-am spus. Cum a reactionat? Mi-a spus ca el e...si s-a intors pe partea cealaltahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, i-am spus asta. Si mi-a raspuns ca fericirea mea depinde de mine, si nu de ceilalti. Doar eu ma pot ferici pe mine. El imi poate fi alaturi.
E singurul adevar de care trebuie sa te convingi si tu. Fericirea nu exista.

| Thextruexme a răspuns:

Chiar daca iti pasa de ceea ce cede el nu trebuie sa ramai doar pentru frica reactiei lui sau mila.Nu toti reactioneaza la fel. Daca iti este prea greu sa i spui ca nu mai esti fericita spuneica ai foarte multe probleme si esti stresata ai nevoie de timp singura si vrei sa iei o pauza ca sa it limpezesti gandurile. Pobabil o sa te intrebe cat timp iar tu o sa zici pana cand ma refac. Dupa "acel" timp poti sa zici ca imi este mai usor singura.Eu zic sa alegi prima varianta iar a doua este de rezerva. Noroc.