| AndreyG a întrebat:

Fetelor, probabil ca ati mai auzit intrebarea aceasta dar. de ce va plac cocalarii / baietii rai si va intreb aceasta din pura curiozitate. Ce va atrage la acest tip de persoane care in Romania, ei se considera unici dar e cu duiumul. Toti sunt asa si inca se cred speciali. ba chiar vad cocalari spunand : doar nu vrei sa arat ca un cocalar. Ma amuza treaba asta. da ma si deprima.

Deci va plac cocalarii ( ganditi-va singure la cum este o asa persoana, nu vreau sa dau eu definitia sa nu-mi scape o injuratura ), de ce? Sau in contrariu, daca va plac baietii simpluti, draguti care sa nu se dea la toate fetele si sa nu fie dominati de hormoni, avand umanitate si mai putina animalitate in ei, inca o data, de ce?

PS : Ce credeti despre fetele care plac opusul a ceea ce placeti voi baiat rau/baiat bun.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Exista o vorba in popor: ban la ban trage.
Asa si aici: pitipoancele sunt atrase de cocalari, si invers.
Sfatul meu este sa nu te mai uiti dupa fetele care nu se potrivesc cu tine la caracter.
Exista si un proverb: "Tovarasiile rele strica obiceiurile bune". (1Corinteni.15:33) Sunt multe fete care par inocente (adica par ca au un caracter bun) si sunt atrase in cursa "tovarasiilor rele" -a anturajului.
Adevarul este ca acestea se duc singure cu ochii inchisi in anturaje rele. De aceea scolile sunt intesate de adolescenti care "sufera" din dragoste. Daca cineva mai este virgin la 16 ani acesta este catalogat de ei ca retardat. Eu i-as intreba: oare cine este retardat?

Iar tu AndreyG, nu plange si nu te uita cu jind dupa acele fete care alearga "ca dobitoacele fara minte" (Iuda.1:10) spre pieirea lor. Caci nici unii nici altii nu cunosc educatia. Mai bine plangele de mila.
Ale cui sunt vaietele si plangerile? Cine are parte de suferinte? Oare nu ei?

19 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-i neaparat banul, cat anturajul. Nu cauta toate un baiat cu bani, dar toate cauta sa fie "pe val", asa ca fac si ele ce vad ca fac si altele. Daca au un exemplu bun, atunci au o sansa sa mearga pe un drum bun, dar azi vezi ca si media ii invadata de kitsch, pitipoance si cocalari. In orice directie te uiti, vezi ca aia urati o duc bine, asa ca de ce sa nu te uratesti si tu, ca sa o duci si tu bine?

| macktk a răspuns:

Deci chiar nu ma pot abtine. laughing) Cat de penibila poti sa fii raluk27, Imi dau seama din nick-ul tau ca ai 27 de ani si intelectul tau e undeva ascuns in fanteziile tale erotice pe care le traiesti in somn. " Nu au ambitii in viata, se multumesc cu cat primesc, nu aspira la mai mult, nu au un job foarte multumitor, nu progreseaza, sunt "simpluti" si la infatisare, si la inteligenta " Aici, e partea mea preferata: "Si la infatisare." Doamne, deci cred ca esti cea mai mediocra femeie pe care am vazut-o exprimandu-se, penibil e putin spus. Cred ca pe tine te multumeste: Sa aiba bani sa te intretina si tu sa ti-o "pui" cu cine vrei, sa stii tot ce misca, si daca se poate si o "scula" cat femurul tau. rolling on the floor) Nu mai spun de Christina, care la fel, dupa nume imi dau seama si de ea cat e de rationala, si dupa modul in care se exprima. Eu pe voi nici la vaci nu va las sa dati cu matura, ca nu mai dau lapte dobitoacele. Andrei, copile, esti un baiat inteligent, imi dau seama din faptul ca ai adus in discutie subiectul asta, ramai la fel, nu te schimba, nu merita. O femeie, daca vrei sa o cuceresti si sa te culci cu ea, nu trebuie decat sa ii sufli de cateva ori in iaurt, sa spui ca ea... si sa o faci sa zambeasca atunci cand nu crede ca mai poate, important este sa stii cum sa o conduci, asta vor ele, stapanire, pentru ca daca nu au asa ceva, se ridica pe spatele tau, "sa priveasca in departare." Cum spunea si anonimg, el ti-a aratat calea care are la baza smerenia, foarte bine, pentru ca a facut o expunere ca la carte, eu iti explic calea omului care judeca. Aspiratiile sunt ale tale, la fel si viitorul, "Omul este masura tuturor lucrurilor" Socrate, Republica. La fel cum fiecare om este facut pentru ceva anume in viata, si ca doar un lucru poate fi perfectionat de-a lungul timpului, la fel si femeia e perfecta pentru ceea ce face, si barbatul pentru ale sale. Femeia este facuta sa insufleteasca locul, iar barbatul sa-l stapaneasca. Femeia te invata sa iubesti, barbatul sa cuceresti, femeia te spala, barbatul ridica piatra, e lung sirul. Demnitate trebuie sa existe de ambele parti, si cunoastere, nu prostie ca le "stimatele noastre dom'soare de mai sus". Inca un lucru amuzant, "O curva intotdeauna va sti sa devina femeie de casa, dar o femeie de casa va face o meserie din asta daca urmeaza aceasta cale." Toate cele buna.

| RAY a răspuns:

Motivul este unul singur banul, fetele din ziua de azi majoritatea sunt dupa banii nu le pasa ca ala e cocalar sau mai stiu eu ce i

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

Mon vieux. Cu niste milioane de lei, nici nu stii cate fete se-nghesuie ca sa-si vanda trupul happy.

| h3r a răspuns:

Mai mult ne bagi pe toate în aceeași oală.
Tu ce părere ai despre "celelalte"?

| AndreyG explică (pentru h3r):

Pentru "celelalte", care sunt mandre ca nu au avut o relatie si care nu se uita dupa baieti cum am mentionat mai sus, am cel mai mare respect si chiar mi-as dori sa pot cunoaste astfel de persoane.

| h3r a răspuns (pentru AndreyG):

Știi tu ceva...dar nu te exprimi bine.
O să fie cândva și una pentru tine!

Numai bine, ține-o tot așa.

| raluk27 a răspuns:

Defineste "simplut"

| AndreyG explică (pentru raluk27):

Fara atitudine iesita din comun, prea multa dragoste fata de propriul aspect sau mai metaforic "sa nu faca jonglerii si sa fuga dupa biscuitei/atentia celorlalti tot timpul ". Si sa nu poarte absolut tot timpul un zambet stupid pe fata gandindu-se probabil cat de grozav este considerat de ceilalti, daca imi dai voie sa adaug.

| raluk27 a răspuns (pentru AndreyG):

Iei putin lucrurile la extrem. Simplut versus genul arogant cu o parere foarte buna despre sine. In conceptia mea, baietii "simpluti" sunt liniari, mai exact plictisitori. Nu au ambitii in viata, se multumesc cu cat primesc, nu aspira la mai mult, nu au un job foarte multumitor, nu progreseaza, sunt "simpluti" si la infatisare, si la inteligenta (tipul baiatului "da' cum adica?"), iar o relatie cu ei ok, merge, se perpetueaza in timp, pe x ani, insa e o relatie "zeama lunga". Nu te certi niciodata, nu te jigneste, dar nici nu te surprinde, nu te face sa ai fluturi in stomac, nu te face sa-ti bata inima cu putere cand il vezi.

| AndreyG explică (pentru raluk27):

Ai dreptate. din pacate iti dau dreptate. poate ma voi schimba intr-o zi si eu ca persoana.

| raluk27 a răspuns:

Si ca sa vezi ca nu e neaparat rau sa iti placa baietii rai
http://www.tpu.ro/......njura-are/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai niciun fel de idee despre lumea in care traiesti si despre oameni. Renunta la ce ai auzit de la alti idioti si deschide-ti mintea! Gandeste! De-aia ai cap pe umeri.
Fetele sunt atrase de baieti cu personalitate, nu de mucosi. Daca vrei sa te bage in seama fetele, asteapta sa-ti vina mintea la cap, sau spera sa-ti vina. Si sa nu-ti mai curga nasul.

| AndreyG explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau draga, dar lumea in care traiesc este plina de cocalari si fete ca tine, tinere, naive, probabil usuratice. Daca baiat cu personalitate pentru tine inseamna baiat cu testosteron atat de ridicat incat sa nu te vrea numai pe tine ci sa umble cu mai multe, este problema ta. Imi pare rau pentru *gandirea ta*, sunt foarte fericit de-a mea, multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreyG):

Tu chiar ai luat-o razna. Esti total pe aratura.

| thefighter1 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing nu o sa inteleaga prea curand

| anonim_4396 a răspuns (pentru thefighter1):

Cu siguranta. Stiu ca e pierdere de vreme sa-i spun.

| thewomaninwhite a răspuns:

Eu urasc aceasta specie de cocalari cu totii sunt niste animale scapate de la zoo si pana si astea ar avea bun simt. mie una imi plac tipii clasici romantici care sa lupte sa cucereasca o fata nu s-o primeasca pe tava doar daca o intreaba imi dai numarul tau sau vrei sa fii prietena mea? deci pursi simplu nu mai suport baietii de genul asta au impresia oare ca noi fetele suntem un obiect pe care il pot castiga asa de usor?
fetele de obicei cuminti plac baietii mai rai deoarece asta le lipseste lor fiecare este atrasa de ceea ce ii lipseste si tot asa

| DorelExpertu a răspuns:

Era un vers"fetele cuminti mie imi plac, ca ele sunt inebunite dupa baieti rai de fapt"...