| Alllllexandra a întrebat:

Fetelor, sunt intr'o mare dilema. Iubitii vostrii cand vorbesc cu alte fete sunt draguti? Gen: "esti grasa, ba nu, am glumit draga, esti fit!", sau:"urato. uratule. fufo", sau el se juca si ea era suparata ca nu o baga in seama si i'a zis"bine te las" si el" nu". Ultimele doua citate au fost cu prietena mea care credea ca e necesar sa vorbeasca cu iubitul meu, fiindca nah, e prietena mea.Suntem intr'o relatie ladistanta si cand a venit la mine in august am vazut mesajele astea cu ea. Si el cand imi zicea mie imi spunea ca vaai iar mi-a scris daniela, si zicea ca nu ii place da cand am vazut ce entuziasmat era si cat se tachinau mi-a picat fata. Sunt nebuna? Exagerez?

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

La inceput, cu prietena ta iubitul tau simte o curiozitate sa o cunoasca, dar curand poate deveni altceva. Am observat si eu cat de entuziasmat era, insa doar atat a si fost. Ne-ai zis la timp. Incearca sa ii mai indepartezi putin si sa ii spui lui ca nu iti acorda indeajuns de multa atentie. Ai si putea face aluzie la prietena ta, insa atunci el automat va spune ca faci pe geloasa, deci ar fi de preferat sa nu bagi in discutie si pe prietena ta. Odata si eu am fost asa de contrariata ca tine, insa in acel moment nu aveam niciun motiv sa imi fac griji. Insa depinde ce caracter are al tau... Te sfatuiesc sa ii mai indepartezi si sa ii concentrezi atentia asupra ta.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Esti inselata...

| PsihopatX3 a răspuns:

Relație la distanță? Du-te fată şi traieşte-ți viața, nu-ți pierde timpul şi nervii cu relații la distanță, te înşeală şi nu cred că o face doar cu prietena ta.

| Alllllexandra explică (pentru PsihopatX3):

Nu ma inseala cu nimeni, poti sa fii sigur de asta si nici cu prietena mea. Doar a vorbit asa.

| PsihopatX3 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Ceedeam că dragostea e doar oarbă dar văd că şi prosteşte. Dacă erai aşa sigură că nu eşti ìnşelată nu mai puneai această întrebare. Unii spun că dacă ai încredere în oameni dai dovadă de putere... de fapt dai dovadă de prostie.

| Alllllexandra explică (pentru PsihopatX3):

Nu ma inseala malaughing EU am pus intrebarea asta sa vad daca si altele trec prin asta sau pentru parerea baietilor, sa aflu ce era in capul lui cand vorbea asa cu ea. Poti sa treci peste faza cu inselatul si sa ma ajuti calumea? Nu ma inseala.

| madalinamadu a răspuns (pentru PsihopatX3):

Sunt total de acord cu tine, deşi nu pot să nu observ opoziţia dintre pseudonimul tău şi răspunsul pe care l-ai dat.

| PsihopatX3 a răspuns (pentru madalinamadu):

Prea mult de explicat.

| Mayar a răspuns (pentru Alllllexandra):

Lasa ca astia nu inteleg. O tin una si buna cu a lor. Si eu am patit asa, insa nu era nimic mai mult.

| sofisis a răspuns (pentru Alllllexandra):

Mie imi suna a flirt, nu a discutie cu prietena iubitei.
Daca nu te-a inselat inca, o va face.
Desi la nivel de intentie...esti inselata deja.
Si da, daca luam in considerare si distanta...probabil nu e singura cu care are "treaba"