| xBELLAx a întrebat:

Fetelor,mai are cineva de aici vergeturi? Ce parere au iubitii vostrii despre asta? Dar voi cum va simtiti in legatura cu asta?sad
funda

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Pai draga mea intereseaza-te mai bine care e faza cu laserul, du-te la mai multe saloane si vezi ce si cum. Imi imaginez ca sunt scumpe, insa nu stiu, vezi poate gasesti undeva la reduceri. Iti poti pune bani de o parte sau poti vorbii cu parintii tai sa te ajute. Nu te mai gandii la asta, majoritatea fetelor, femeilor si barbatilor au vergeturi. Pai daca prietenul tau tine la tine, trebuie sa inteleaga si sa te accepte cu vergeturi, celulita, cosuri, alunite, par etc

18 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Vergeturi au doar grasele.

| xBELLAx explică (pentru Woodenpints91):

Gresit,cunosc si fete slabe care au, dar si grase care nu au. happy
Poti avea si de la dezvoltarea rapida, scadere in greutate, intelegi tu.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru xBELLAx):

Fete slabe, foste grase. Că de la asta se fac.

| xBELLAx explică (pentru Woodenpints91):

Pff,nu neaparat.Stiu si fete slabe dintotdeauna care s-au dezvoltat prea repede(nu ingrasat) si au facut vergeturi.

| Zenit313 a răspuns:

Mergi la sala, sauna, bazin, alearga, foloseste creme si traieste sanatos!
Este scarbos...

| xBELLAx explică (pentru Zenit313):

Ce sa fie asa scarbos? Sunt doar niste dungulite rosii, poate inestetice, dar scarbos e mult prea mult spus! happy

| Zenit313 a răspuns (pentru xBELLAx):

Gusturile nu se discuta, o fata trebuie sa fie ingrijita! happy

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Nu este o rusine, e ceva uman.
Eu am pe sani si pe coapse. Iubitul meu nici nu a observat, nu trebuie sa ii spui! Adica te comporti normal ca si cum nu le-ai avea, daca observa ce? Nu e nimic iesit din comun, multa lume are vergeturi! Iubitul meu cand vede ceva la mine imi spune, dar de obicei baietii nu observa lucrurile marunte. Eu am si slabit 5 kg si iubitul meu a zis ca nu i se pare. laughing Gandeste-te daca asta nu e vizibil in ochii lor, niste biete vergeturi? Nici nu se vad!hee hee Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| allison20 a răspuns:

Da, din pacata am si eu. mi-au aparut acum vreo 2 ani. Sincer la inceput mi-a fost rusine, nu am purtat nici pantaloni scurti, dar incet-incet m-am obisnuit. Iubitul meu ma accepta cum sunt si eu ma bucur pentru acest lucru fiindca credeam ca va rade sau va face glume cand ma va vedea pentru prima oara fara haine. Dar totul a decurs mai bine decat ma asteptam.

| Pearl01 a răspuns:

Vergeturile sunt ceva normal in ziua de azi...ele de obicei se fac de la alimentatia proasta pe care o aveam si lipsa sportului sau de multe ori se fac atunci cand o persoana slabeste sau se ingasa brusc. Iti dai seama ca nimanui nu-i place sa ai aiba vergeturi, insa pentru a scapa de ele(in timp) poti folosii diverse creme, sau poti face tratamente pe la cosmetica cu aparatura speciala, insa cel mai important lucru e alimentatia. In general baietii cand iubesc mult pe cineva nu sunt prea atenti la "detalii" si de cele mai multe ori noi ii facem atenti, spunandu-le(de exp): "vai ce vergeturi am", "da ce vergeturi mi-a aparut", etc. Cel mai bine e sa facem ceva, nu sa ne plangemtongue Eu una incerc sa le fac sa dispara, daca pot, iar prietenul meu e ok, nu-l deranjeaza. La tine cum e? Sunt discutii pe tema asta? Sau?

| xBELLAx explică (pentru Pearl01):

Nu i-am zis asta prietenului meu si nici nu vreau sa le vada, dar nu stiu cum sad.De incercat degeaba incercam, am incercat si eu destul, doar cu laserul se pot corecta.

| Pearl01 a răspuns (pentru xBELLAx):

Pai chiar atat de mult te deranjeaza? Ai incercat de toate? Creme etc? Eu zic sa nu mai fi suparata si sa gasesti solutii, trebuie sa le gasesti pe cele mai bune. Pai te-ai interesat si de laser in mai multe parti? Cat e o sedinta, daca are ceva efecte negative? Nu-ti mai fa griji cu prietenul tau... daca te iubeste cu adevarat, nu o sa zica nimic. Doamne e ceva normal si baietii au vergeturi, se fac de multe ori fara sa-ti dai seama. Asa ca nu te mai supara cu asta si daca e ceva explica-i ca trebuie sa inteleaga.

| xBELLAx explică (pentru Pearl01):

Da,am incercat destule am spus la chestia cu laserul nu stiu, am auzit ca e foarte scump.Si ma deranjeaza foarte rau ma simt destul de complexata, prietenul meu nu stiu daca ma iubeste dar a zis ca tine la mine. happy

| Pearl01 a răspuns (pentru xBELLAx):

Pai draga mea intereseaza-te mai bine care e faza cu laserul, du-te la mai multe saloane si vezi ce si cum. Imi imaginez ca sunt scumpe, insa nu stiu, vezi poate gasesti undeva la reduceri. Iti poti pune bani de o parte sau poti vorbii cu parintii tai sa te ajute. Nu te mai gandii la asta, majoritatea fetelor, femeilor si barbatilor au vergeturi. Pai daca prietenul tau tine la tine, trebuie sa inteleaga si sa te accepte cu vergeturi, celulita, cosuri, alunite, par etc

| MeandYou123 a răspuns:

Din pacate si eu am.Nu ma simt complexata...si sotul meu este ok cu asta. Puuup

| floricica1995 a răspuns:

Eu n-am