| Ardeuitecumarde a întrebat:

Fetelor, la ce vârstă v-ați epilat la zona intimă?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai bărbații se rad.
Femeile se epilează cu ceară!
Fiecare atunci când dorește, este necesar, etc.
Tot omul are intimitatea lui.
Pa, pa.

| DianaDia1237 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Păi ea a spus că se epilează, nu că se rade. Mai învață să citești și să deosebești cuvintele între ele.

| inger02 a răspuns:

Rade te atunci cand simti tu nevoia. chiar daca nu ai inceput viata sexuala asta nu inseamna ca nu trebuie sa fi curat si sa nu te razi. eu cred ca e mai bine fara par. e si cald acum deci ar trebui sa te epilezi. apoi nu o sa stai sa iti creasca padure si cand bagi bigu abia sa indepartezi parul. epileaza te iar daca tu te simti bine fara el e ok.

| VadTot a răspuns:

Pe Canicula asta iti recomand sa l dai jos! Asta daca nu vrei sa fi plina de iritatii mai ales cand esti pe ciclu!

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Parerea mea, cea mai potrivita varsta pentru a te epila acolo este cea in care vrei sa-ti incepi si viata sexuala. PEntru ca. daca e sa gadim logic, de ce sa te chinui cand in afara de tine n-o sa se uite nimeni acolo pana la inceperea vietii sexuale?

| Azµre a răspuns (pentru Adry05):

Corect, plus că nu va crește mare dacă nu-l razi... dacă începi devreme pe urma pielea în zona respectivă se va aspri.

| DeeaDLove12 a răspuns:

Cand ati vine menstruatia fiindca o sa se lipeasca de tampon.

| Theo20 a răspuns:

Buna...sincera sa fiu eu am o alta parere(parerea mea), eu nu suport parul inghinal si m-am ras prima oara acum 5 luni si am doar 14 anihee hee, dar nu-l suport ma simt mai bine fara par acolo...si chestia cu crescutu' mult daca te razi oh go on daca ai inceput sa te razi, te razi tot timpul nu o data pe anwinking Bafta! happy

| ScapaMaDeEa a răspuns:

La 14 ani. Si parerea mea ar fi ca e inestetic si urat sa fi neepilata! Chiar daca nu ti-ai inceput viata sexuala, trebuie sa fi curata si sa te pastrezi mereu asa. Mai ales cand esti la menstruatie, recunoaste ca e nasol sa fi neepilata atunci. Eu zic ca e mai bine sa fi epilata, te simti mult mai bine.
Acum fiecare cu parerea lui, funda? happy

| Theo20 a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Imi place mult raspunsul tau si sunt de aceeasi parere. happy

| ScapaMaDeEa a răspuns (pentru Theo20):

Mai, asa e! Intr-un fel ar trebui ca in 2012 femeile neepilate sa fie pe cale de disparitie. big grin Repet, parea mea! Sa nu se supere careva de pe aici. big grin

| Theo20 a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Asta asa e..totusi suntem in 2012.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Eu cred ca poti incepe sa te razi cand iti creste foarte mare. Adica sa nu mai poti sta cu parul asa. Oricum, daca incepi devreme pielea se va asprii si parul va fi foarte aspru. Cat mai tarziu posibil :*

| loveanime059 a răspuns:

Eu pe la varsta de 11 ani jum big grin poate nu a fost alegerea ce mai buna, dar ma rog...eu zic sa te epilezi acolo cand observi tu ca ti-a crescut foarte rau, adica nu trebuie neaparat sa te epilezi acolo cand incepi viata sexuala, pentru ca pan' la urma nu igienic sa stai cu prea mult parwinking

| leeya a răspuns:

Atunci cand mi-a crescut parul, adica la vreo 11 ani.

| IrishCream a răspuns:

La 13 ani.

| Ardeuitecumarde explică:

Da..stați liniștite. Nu am vârsta la care să mă epilez, mai am de așteptat. Am doar 12 ani ^^. Fundă nu dau, fiindcă fiecare și-a spus părerea.