| mcrenma a întrebat:

Feteor, ce faceti atunci cand prietenul vostru este prea timid si se sfieste atunci cand de exemplu, vreti sa-l sarutati pe gat sau sa il mangaiati.Cand voi sunteti genul mai 'nebunatic' ca sa spun asa, si el genul 'cuminte'
Multumesc!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai nu trebuie sa il iei asa tare, depinde ce relatie aveti, depinde de varsta voastra; daca e mai timid de fel, atunci trebuie sa ai rabdare cu el, daa il iubesti, il accepti asa cum e, fiecare are felul lui de a fi.
Ia-l incetul cu incetul, nu pripii lucrurile, cu timpul ii va mai trece timiditatea si se va simti in largul lui cand e cu tine, dar poate relatia nu e chiar asa bine inchegata si mai are nevoie de timp.

| cossmy a răspuns:

Pfff...ador sa mi se faca asa:Xsi sa factongue... spune'i sa se calmeze ca o sa fie placut si o sa-ti dai seama daca e timid sau ii place mult prea mult foarte usorhee hee:reactia lu "gigel". Daca ramane cuminte inseamna ca e timid si cam ciudat, daca nu, inseamna ca ii place f mult si nu vrea sa zicawinking

| madalicious a răspuns:

Si mie imi face la fel actualul prieten: e timid si refuza saruturile pe gat, sau pusul mainii pe fund. Lucrurile astea 2 nu ma lasa sa le fac in special. Asa ca il linistesc si ii zic ca o sa-i placa, dar cu greu se lasa, daca nu insist.

| zuzu. a răspuns:

Niciodata n-am' iesit cu asfel de tipi dar nici cu unii nesimtiti... dar daca intr-adevar merita baitu' du'l la petreceri iesiti undeva numai voi 2 si vorbiti explica'i

| DarknessKirin a răspuns:

Fals! eu nu fac asa cu gagica mea oricum merci ca miai zis ca iti place sai face asa pentru ca inseamna ca FETELE=BAIETII la noi in clasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este alt fel de persoana.il accepti asa cum este. poate ca lui nu-i place sa -i faci asa. daca este mai timid este njormal sa se comporte asa...asa e firea lui banuiesc