| bine_8212 a întrebat:

(FFFUUUNNNDDDIIITTTAAA)Buna, TPU! Am si eu o mica dilema...Nici nu stiu de unde sa incep...
Deci din vacanta din iarna am inceput sa vorbesc cu un baiat pe mess.Am tot vorbit cu el pana imi zice:
-Da tie iti place de mine ca mie imi place mult de tine.
Si i-am zis da.Ma rog...Am tot vorbit asa pana incepe scoala. Dar dupa nici o saptamana el zice la toata lumea ce-am vorbit pe mess si normal ca eu nu recunosteam.De atunci i-am zis GATA. El nu intelegea de ce? EU ii spusesem fara nici o rusine(el sta la caminul acestei scoli):
-Nu stiu... Poate stie Viorica... el tacu.
Cand am chemat-o pe Viorica la o banca eram toti trei.
-Vio, asa-i ca v-ati sarutat duminica?
Ea imi raspunde afirmativ.De atunci m-am reintors in incercarea de a cuceri un baiat care il cunosc de patru ani.
Dar cele mai bune doua preietene ale mele il iubesc la fel ca mine.Si nu stiu ce sa fac ca inainte de a lua vacanta eu si cu baiatul acesta ne plimbam doar noi doi prin scoala.Cand am iesit putin afara o prietene de-a mea imi spune ca vrea sa stea si ea cu mine.Eu i-am spus ca ea de fapt ele au stat patru ani cu respectivul baiat si eu am cerut doar o zi. Dupa ce-am vorbit cu ele baiatul se ascunde prin scoala trist.Atunci se supara pe noi toate dar nu inteleg? DE CE? Sau imi puteti spune cum sa-l cuceresc pe baiat? Il ador din tot sufletul desi am zis la toata lumea ca il urasc dupa ce pleca.Va rog vreau sa fiu cu el...(FFFUUUNNNDDDIIITTTAAA)

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Se vede ca esti disperata din ce ai scris...nu se intelege nimic, dar asta nu conteaza neaparat.Trebuie sa mai citesti si printre randuri ca sa intelegi, uneori.Eu zic ca voi, fetele astea, din cate am inteles sunteti 3 sunteti prea moarte dupa el si, la un moment dat o sa-si bata joc de voi.As zice sa nu te mai tii asa dupa el, deoarece, la un moment dat se va enerva si va incepe sa te respinga.Trebuie sa lasi baietii sa vina la tine, nu sa te tii scai dupa ei.Lasati-l pe el sa aleaga o fata dintre voi daca el chiar o place pe vreuna. Dar, din cate am inteles, nu face altceva decat sa profite de tine, de fapt, sa profite de toate trei.Nu te lasa calcata in picioare!

7 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Asa e cand incerci sa iubesti la o varsta mult prea mica, nu stii ce sa faci, cum sa te comporti. Mai bine pune mana pe carte si lasa tema asta pentru cand vei fi mai capabila si atunci incearca sa fii cu un baiat care-ti da atentie, nu invers. In general baietii profita de fatucele astea care stau in limba dupa ei si ii cauta disperate.

| zuzu a răspuns:

Nu am inteles nimic. o. O

| adi4ever a răspuns:

Nimic nu am intelesstraight face

| buturuga a răspuns:

Sincer. tipul pe care il vrei pare marul din varful copacului, pentru el ar trebui sa faci o multime de sacrificii. Chiar crezi ca merita sa renunti la prietenele tale pentru el? Daca da, ar trebui sa-l cuceresti, daca nu, lasa-l in plata domnului si gaseste altul :*

| krewoman a răspuns:

Fatoooo... n-am inteles nimic

| mat31new a răspuns (pentru krewoman):

Sunt de acord cu krewoman, mai bine ai face ca noi si te apuci de scoala.