| loredana_4897 a întrebat:

Eu stau cu un baiat, dar el e un pic golanas si toata lumea zice ca nu-i de mine.Eu stiu ca el tine la mine.Si nu stiu ce sa fac...cum sa ii fac sa nu ma mai critice sa sunt impreuna cu el? Si mai e o chestie:el nu e foarte frumos, dar pentru mine conteaza mai mult sufletul decat chipul spre deosebire de colegele mele care stau cu un baiat superb chiar daca nu se comporta frumos cu ele.Si eu stiu ca ele barfesc ca stau cu el...dar nu-i chiar asa de urat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trateaza cu indiferenta orice auzi,ai parte de invidia si gelozia celor din jurul tau,pentru ca ti-e bine langa el,tine la tine si se poarta frumos cu tine!
Celelalte traiesc in povesti si pe pasarele de modeling probabil,au senzatia ca frumusetea fizica are vreo valoare,uita ca sufletul omului e singura calitate reala, frumusetea e inselatoare si trecatoare!
Cei(cele) din jurul tau sunt lipsiti de bun simt si plini de superficialitate, stiut fiind ca gusturile nu se discuta si ca nu e frumos ce e frumos ci e frumos ce-ti place tie!
Ramai indiferenta la rautatea lor si traieste-ti bucuria alaturi de baiatul tau drag, tot ce e posibil ca tu sa fii o influenta pozitiva in viata lui si sa inceteze sa mai fie pana si "golanas", de dragul tau!
Si fii fericita!happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ignori dusmanii.

| IloveME a răspuns:

Poate fi cel mai urat baiat din lume daca pe tine te respecta,te iubeste si te face cea mai fericita femeie! nu ai ce face,nu ai ce spune,mai bine dale pace! pe tine ce ar trebui sa te intereseze este acest baiat,spui ca nu-i asa de urat,spui ca te respecta si te iubeste,iar daca tu te simti bine cu el,te simti fericita in preajma lui nu trebuie sa te intereseze ce zic sau fac acele colege!
La urma tu stai cu acest baiat, tu iti faci viata cu el, nu aceste colege, nu lumea intreaga, tu sa fi fericita.gandeste-te ca la lume niciodata nu ii vei face pe plac, orice ai face, pe orice ai avea alaturi, intotdeauna vor avea ceva de comentet la adresa ta! nu asculta gura lumii, fa ceea ceti dicteaza inima!

| mona a răspuns:

Daca tie iti place atunci ignora ce spun altii, nu e treaba lor sa isi bage nasul in relatia ta

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca daca ai auzit ca toata lumea spune ca el nu este de tine posibil ca ceilalti sa cunoasca mai bine alta latura a lui.Pe care tu nu o cunosti.

| GirlLăvHell a răspuns:

Ignora-le sunt doar invidioase pe tine. Daca tie iti place de el asta nu inseamna ca trebuie sa le placa si lor.

| Azµre a răspuns:

Nu cred că e problema lor, nu ele stau cu el. Pur și simplu sunt invidioase, nu că e frumos sau urât ci pentru faptul că văd cum se comportă cu tine și și-ar dori și ele acelaș lucru

| croitoru92 a răspuns:

Incearca sa numai bagi in seama toate parerile asa ziselor prietene. Conteaza doar ce simti si crezi. Pur si simplu fa cum iti dicteaza inima, nu lasa pe nimeni sa se bage in relatia ta.

| Refresh_Just_Refresh_Jocker_1991 a răspuns:

Si nu vad unde este problema aici.Adica tu singura ti-ai raspuns, poti asculta " gura lumii" sa te desparti si sa fi nefericita, sau poti continua relatia cu el ( deoarece ai o relatie cu el nu cu lumea ) si sa fi fericita.Mult noroc!

| SepTarU92 a răspuns:

Sti ce cred eu ca personele din jurul tau sunt invidioase pe tine!