| anonim_4396 a întrebat:

Fiind baiat ar fi nepoliticos sa accepti invitatia unei fete la un suc, nu? Pai de obicei cel ce invita plateste iar asta ar insemna un gest de nesimtire fata de fata. Daca o inviti tu atunci e ok, nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi frumos sa accepti invitatia. Nu o jigni. Dar, propune-i sa platesti tu consumatia. Daca nu vrea, poti fi linistit ca ai fost corect. Da, daca o inviti tu, este OK.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și chiar dacă te invită ea, tot tu trebuie să plătești, doar trebuie să-i arăți că ești un domn și ai educație!
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

De obicei da!
Poti accepta invitati, iar ca sa dai dovada de don juan platesti tu consumatia!

| mona a răspuns:

Ar fi cam nepoliticos sa refuzi invitatia si chiar daca,, cine invita,, plateste consumatia tinand cont ca e fata, poti sa oferi sa platesti tu[e ok si daca o inviti tu]

| BiuL a răspuns:

Cum adica, daca eu invit un baiat la suc el sa ma refuze din politete? Ce aiureala, Daca iti place fata sau vrei sa iesi cu ea, accepta invitatia, daca nu, nu si poti sa platesti tu si daca te-a invitat ea (eu asa am patit) sau puteti sa va platiti fiecare consumatia proprie si nu e nicio problema.

| Azµre a răspuns:

Plătești orice ar fi sucul fetei că ești invitat de ea sau ea de tine!

| raluk27 a răspuns:

Nu sunt de acord cu teoria "cine invita plateste". Si nici sa plateasca el. Nu cred ca daca tipul imi plateste sucul e mai cavaler. Cel mai corect e ca fiecare sa-si plateasca ce a consumat.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, nu e nepoliticos. Mi se pare sexism cras ca baiatul sa plateasca pentru orice.

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Da e ok.

| Katherineeeee a răspuns:

Pai te-ai putea oferi tu sa platesti sau sa impartiti banii. Daca o inviti tu, se va bucura de idee si sunt sigura ca accepta!

| Aria1Devraux a răspuns:

Ar fi nepoliticos sa o refuzi. Nu neaparat cel care invita plateste. Iti recomand sa va invoiti sa platiti nemteste (fiecare isi plateste consumatia proprie).