| ForeignO a întrebat:

Fiti atenti crying

Dupa cum va spuneam ieri, baiatul pe care il plac ( l-am placut) m'a invitat la patinoar. Ca sa nu mai vorbim ca mi-am lasat prietenii din clsa pentru a pleca cu el si colegii sa-i, sa vedeti ce s-a intamplat :

Am plecat la ora 9 :30 cand trebuia la 9:15 dar am ajuns dupa ce am coborat ( din greseala) cu 2 statii inainte. Am alegat si am ajuns. In final din 8 am mers numai 5. Ajungand la patinoar l-am ajutat pe unul dintre baieti, cristi il cheama, sa isi puna patinele. Nici nu am intrat bine pe gheata ca baiatul pe care il plac (Mihai)si Cristi, nu stiu exact ce s-a intamplat dar un grup de vreo 9 fete au sarit pe cristi si pe mihai. Doamne ei erau langa noi si acele pitipoance (scuzati expresia) l-au luat afara macar sa il cunoasca! Cristi nestiind sa patineze, s-a dus cu ele lasandu'ne pe mine si inca 3 fete balta de parca nici nu existam. Cu cine a venit de fapt cu ele sau cu noi?yawn Casa nu mai vorbim ca 2 dintre ele au venit la mine si m'au amenintat spunandu'mi ceva de genul " Tu, te uiti urat la noi... vreo problema?- Vezi ca pot sa-ti trag una de o sa-ti une apa-n cap!"Ei nici macar nu au fost atenti. Din momentul ala am izbucnit in plans si a plecat. Pe drum ne-am mai oprit pe la diferite resturante sau terase si unei prietene de-ale mele i-a venit ideea de a il suna pe Mihai. Acesta era inca acolo cu fetele alea. Eu am sunat cu numar privat si a raspuns o fosta colega de-a prietenei care a sunat prima oara. Ne-a amenintat. ne-a spus ca este gagiul ei si ca ne bate daca ne mai luam de ei cu alte cuvinte isi bateau joc de noi. Acum ama ajuns acasa si si am imtit nevoia sa va scriu. Dar tot odata am vorbit cu Cristi acesta a indrugat ca i-a placut cu ele ca au fost la suc la sandwitch. ma rog. Acum vrea sa ne impacam.
Eu chiar incepeam sa ma indragostesc de el ( Cristi) Acum mi-am dat seama ce fel este Mihai. Nu i-a pasat nicio clipa de mine. Acum stiu. intre noi nu s-a legat si nici nu se v-a lega ceva.

Dar ce spuneti? Sa ma impac cu Cristi? Nu inteleg de ce incerc sa ma mint? Mie chiar imi place ba chiar il iubesc pe Mihai!

Răspuns Câştigător
| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Sa inteleg ca Mihai e baiatu pe care il placi si Cristi e alt baiat de care ai inceput sa te indragostesti.thinking daca e asa.eu in locul tau nu m`as mai duce unde mar invita.si nu i`asi ierta.pentru ca v-au lasat balta pentru altele pe care nici macar nu le cunosteau.deci si-au abandonat prietenii pentru niste pitipoance.ca sa zic asa.big grin...lasa-i sa regrete.ca in final or sa`si dea seama ca tot ei au gresit.winking

6 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Buna!

S-o luam de la inceput ca sunt confuza, mai spune o data. cine e Cristi? Cine e Mihai? Pe cine placi dintre ei 2?

| IQOnly a răspuns:

Cum poti sa fi cu un asa baiat care te lasa balta? Inca 2-3 zile si Cristi o sa le puna pe necunoscute sa te violeze sau ceva de genul asta! Lasa ca mai exista multi baieti in lumea asta! Dar daca chiar il placi discuta cu el si spune-i tot ce ai in minte! Sa stie si el cum te-ai simtit!

| ForeignO explică:

Fetele acelea i'au luat de langa noi fara macar sa ii cunoasca!

| ForeignO explică:

Cioko19. Eu am mers la patinoar cu Mihai( baiatul pe care il plac enorm) si Un baiat foarte dragut Cristi.Problema este ca il cam plac pe amandoi. Dar nu la egalitate. Acum ai inteles?

| M.D.Eveline a răspuns:

Off am patit si eu asta dar nu la patinoar, dar fetele acelea au venit la tine si de ce nu ai ripostat sti ce puteai sa faci de fapt sa l-e spui "da probleme, voi nu prea aveti ce cauta aici asa ca mai bine v-ati cara catrafusele" ei bine asta faceam in locul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa ne punem si in locul baietilor... daca tu si prietena ta nu erati prea sociabile, inchise... e normal sa va lase.In general baietii cauta un partner pentru distractie.deci cred ca vina este in mare parte a ta.