| anonim_4396 a întrebat:

For girls! -daca prietenul vostru v-ar insela, l-ati iertahappy?
el imi zice ca ma iubeste, si ca nu a fost adevarat ce mi-a zis fosta lui.happy

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Depinde. poate ca i-as mai da o sansa insa nu mi-as pune toata baza ca nu ma va mai insela din nou. exista posibilitatea ca el sa minta si fosta lui sa spuna adevarul, insa de cele mai multe ori fosta minte pentru ca mai are sentimente fata de iubitul tau si vrea cu tot dinadinsul sa va desparta, pentru ca mai tarziu ea sa revina la prietenul tau. eu zic totusi sa-l ierti (insa sa fii cu ochii in patru la tot ce face - asta nu inseamna acum ca trebuie sa stai in sufletul lui si sa fii mereu oriunde este si el pentru ca este posibil sa se simta presat si stresat de tine si sa se supere - asa ca fi atenta dar totusi inspecteaza terenul de la distanta si nu fi prea agasanta). dupa ceva vreme iti vei da seama care dintre cei doi minte si atunci poti sa pui la punct situatia.winking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hoțul neprins este negustor cinstit.
Dacă tu nu l-ai prins asupra faptului nu are nicio relevanță cele sesizate de fosta, poate chiar vrea să te despartă de el și să-ți ia locul!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca el e sincer cand iti spune ca nu te-a inselat, eu zic sa-l crezi pana la proba contrarie!

| NickiMinaj a răspuns:

Daca m-ar insela si s-ar umili extrem de mult, poate ca l-as ierta laughing

| glamour a răspuns:

Nu nu l-as ierta. daca a facut asta o data cu siguranta o va face din nou de fiecare data cand va avea ocazia. e adevarat ca sunt si exceptii da' nu risc.

| Delire a răspuns:

Daca regreta cu adevarat, si stii ca te iubeste si il iubeste da!, si oricum pentru al verifica sa vezi daca cu adevarat regreta, lasa*l putin timp...si daca tot insista si te cauta, mai da*i o sansa... avertizandu'l ca a 3 nu o sa mai fie, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne-am desparti, clar. De iertat l-as ierta, nu port resentimente. Dar a doua sansa nu o va mai primi categoric.

| aslpls a răspuns:

Fosta lui poate sa minta doar ca sa se "razbune" pe el dintr-un motiv sau altul...

| Ada_2810 a răspuns:

Buna:*
si pe mine m a inselat prietenul meu.la inceput am fost foarte dura cu el in sensul ca nu il mai bagam in seama si cand ieseam cu totii pe afara(avem multi prieteni comuni) ii vorbeam pe un ton mai distant, rece.
pana nu si a cerut scuze si mi a promis ca nu mai ma insala nu l am iertat.pentru ca a vazut ce inseamna sa ma piarda.sti tu indiferenta doare cel mai rau.
eu zic sa faci dar mai intai asigura te ca te a inselat...si daca te iubeste iti zic eu ca ii va parea rau si va face orice sa va impacati! dar anunta l de la inceput ca asta e prima si ultima data cand il ierti