| Terro2029 a întrebat:

Fosta mea vrea sa ramanem prieteni dupa ce am fost 7 luni impreuna (colegi de facultate) eu ce ar trebui sa mai cred?

11 răspunsuri:
| DragosConstantin a răspuns:

Dupa parerea mea nu poti sa fi sau sa ramai prieten cu o persoana de sex opus ori ai tot "produsul" ori nu ai nimic. happy

| neutrino a răspuns:

De ce nu poate exista prietenie dupa o relatie?

| Terro2029 explică (pentru neutrino):

Se spune ca daca poti fi prieten cu persoana respectiva dupa ce v-ati iubit ori incava mai iubiti ori nu v-ati iubit niciodata

| neutrino a răspuns (pentru Terro2029):

Si ce e rau in asta?

| Terro2029 explică (pentru neutrino):

Nu e rau dar acum imi spune tot ce a nemultumito in relatie si raman asa cam cu un mare pokerface k aflu exact ce simtea ea si ma simt aiurea

| neutrino a răspuns (pentru Terro2029):

Asta schimba datele problemei si arata ca voi ati fost numai iubiti, prietenia neavand nimic cu voi. Mergeti separat mai departe.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cred ca mi-ai dat si tu add la ID.
Sunt exact in aceeasi situatie, ce pot sa zic e ca eu sunt mai mic, asta e clar, si nu am fost 7 luni cu ea laughing.
Nici eu nu stiu ce sa cred, si ea vrea sa ne mai intalnim.
Cred ca prietenie dupa o relatie nu prea exista, insa eu vreau sa ma intalnesc cu ea si sa vorbesc, mi-e dor sa o vad, sa ii aud vocea, sa o ating, dar nu stiu daca mai exista vreo sansa.
In orice caz, e posibil ca ea vrea sa ramana langa tine si atunci cand va simti ceva pentru tine sa ii fie usor sa iti arate sau sa iti spuna.
Succes!

| Ochiverzui a răspuns:

Daca nu te mai iubeste trebuie sai respecti decizia.Stiu cai greu ca stii vorba aia "Cand iti spune iubita ca puteti sa ramaneti prieteni e la fel cand iti moare cainele dar mama iti spune ca poti sal pastrezi". Conteaza daca tu poti sa stai langa ea si fii alaturi stiind ca ea nu te mai iubeste.O prietenie poate deveni iubire dar o iubire in prietenie mai greu.noroc in decizia pe care o vei lua.

| Terro2029 explică:

E greu... mi-a spus ca dupa ce isi gaseste pe altcineva sa nu ma supar daca nu vom mai fi prieteni ca se gandeste la ce parere ar avea noul ei iubit despre asta

| maia80 a răspuns:

Simplu nu te iubeste, accepta decizia ei

| nutza15_3248 a răspuns:

Buna, cred ca prietena ta mai are sentimente si dorind sa mai raminetzi prieteni doreste, posibilsa reinvie sentimentele, relatia. dar exista si alta opinie, cica doreste posibil doar sa fiti prieteni cu adevarat. Ramien sa faci tu alegerea sisa intelegice doreste ea cu adevarat. Succes!