| WarHammer02 a întrebat:

Fosta prietena spune ca nu mai are sentimente dar nu vrea sa fim prieteni pe facebook...de ce? Si tin sa mentionez ca ii place sa vorbim.

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Noh, dar de ce nu? V.ati despartit dintr.un motiv. Crezi ca ei ii convine tot sa te vada sau sa vorbiti si sa nu mai fiti impreuna? N.are rost.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti nascut in 1995, esti cam mare ca sa fii atat de naiv.
Inca ii place de tine, dar inca nu e (sigura/cauta ceva mai bun/nu vrea o relatie). Mai exact, habar n-are ce vrea, si nici nu trebuie sa-ti pese. Asa se intelege o femeie, ignorand-o. Sau, mai bine spus, ignorandu-i vorbele.
Daca o vrei inapoi, fa cum vrea ea, vorbeste cu ea, dar fa-o geloasa, prin metoda inteligenta. Vorbeste de sarmale, de fotbal, scoala, constructii, alge si politica, dar cand vine vorba de persoana ta, nu ii da prea multe detalii, raspunde-i sec. Nu povesti unde mergi, cu cine... Daca interactionezi cu alte fete, ori ii spui lejer "ies cu aia, pa", ori ii spui abia dupa ce te intreaba ea, ca e o amica.
Nu uita, cuvintele unei fete ca ea, sunt egale cu 0. Din prietenia asta ai putea s-o faci sa tina la tine, daca ai suficient orgoliu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

PS: Acum am inteles, nu te vrea pe Facebooki, dar vorbeste cu tine... Atunci las-o moarta. Glumesc, las-o in pace, nu o omori.
Relatiile nu se sfarsesc degeaba.
Daca iti pasa de prietenia ei pe Facebooki, inseamna ca esti un pepe-lepe, si speri la o impacare. Cea mai mare prostie.

| AirănMeidăn a răspuns:

ce de probleme creeaza facebook-ul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu aveți nevoie de facebook să vorbiți.

| TPUuser199 a răspuns:

Poate este impreuna cu o cunostinta de a ta? Sunt multe intrebari/nelamuriri" daca stam sa ne gandim la intrebarea pusa de tine. Si ce este mai rau? Ca numai ea stie raspunsul. Intreab-o de unde i-a venit ideea asta.

| PsihopatX3 a răspuns:

Ce e aşa important să fiți prieteni pe facebook. Tu mai ai sentimente pentru ea, deci poți să îi vorbeşti, să-i fi prieten în realitate.