| 1Chris1 a întrebat:

Imi place de o fosta colega foarte mult. Arata bine, dar e putin cam increzuta. Ma inteleg cu ea foarte bine, asa ca prieteni, ne salutam, radeam vorbim pe facebook, glumim. Stiu ca ea inca il mai place pe fostul. As vrea sa incerc cu ea ceva...dar nu stiu cum sa procedez. Probabil de Revelion o sa ma intalnesc cu ea printr-un club...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca si vorbeste cu ea si eventual promite-i ca-i vei oferi ceea ce nu i-a oferit fostul (asta insa numai daca tu crezi ca esti capabil de asa ceva).

| grab a răspuns:

Intreab-o pur si simplu daca si fostul o mai place pe ea si daca mai e ceva rezidual sau serios intre ei, si daca zice ca nu, spune-i ca te bucuri sa afli lucrul asta happy si invit-o la un dans de revelion sau la un suc azi-maine. vezi si tu acolo un mic cadou si o floare poate pune botu mai usor la vrajeala ta! happy succes!

| Hakuouki a răspuns:

Interesant ca pe TPU apar reclame la durex.

| VivianneNicole3 a răspuns:

Hei! :-)
Știu că poate ceea ce o să-ți spun o să te deranjeze, dar e realitatea și fie o înfunți, fie o negi.
Dacă prietenei tale încă îi place de fostul, crezi că ar vrea să-și implice sentimentele cu altul? Da, probabil ca să-l facă gelos!
Contează foarte mult ce sentimente ai tu față de ea și care-ți sunt intențiile! Sentimentul nu e neaparat iubire, ci poate fi și de simpatie, atracție!
Cu siguranță orice gest ai face pentru a o cuceri, îi va aminti de trecut. Fi doar simplu și așa cum ești tu! De la un simplu " ce faci" poți ajunge la multe... O fată caută la un băiat să fie alături, oricum ar fi el! :-)