| Fllly a întrebat:

Fostu prieten cu care inca ma mai intalnesc ca si cum am fi impreuna imi tot reproseaza ca am pe altcineva si ca m-am schimbat mult desi nu'i adevarat pentru ca tin enorm la el...tot timpu imi reproseaza asta.nu stiu ce sa'i m'ai zic sa ma creadasad ca nu'i adevarat...

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si ce v-a impiedicat sa fiti impreuna? Ca v-ati despartit cumva. Sa stii o chestie, ca sunt si eu patit: nu trebuie sa accepti in general o situatie nedreapta, in care unuia nu ii pasa, chiar daca celalalt iubeste, indiferent in care din cele doua pozitii esti, relatia e nefericita. Asa ca in caz ca el nu simte la fel pentru tine, tii la el ca la un prieten dar iti gasesti alt partener, iar daca sentimentul e reciproc nu vad de ce n-ati impreuna. Oricum, retine: nu accepta o situatie nedreapta in care tu sa iubesti si celuilalt sa nu ii pese, si daca vei ajunge in situatia sa nu iti pese, de asemenea nu continua relatia, pentru ca va irositi amandoi sanse de a gasi o pereche potrivita. Daca o anume incompatibilitate de netrecut face relatia imposibila, atunci ramaneti prieteni si vedeti-va fiecare de drum in viata amoroasa.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai juca la dublu.
Fostul este fostul, în prezent te întâlnești cu cine vrei.
Lasă-l pe fostul chiar dacă te mai caută încă, el aparține trecutului.
Pa, pa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai de ce te intalnesti cu el daca nu mai sunteti impreuna? Si de ce nu mai sunteti?

| OanaG a răspuns:

Vai de tine mai fata, chiar e singurul baiat din lume? Trebuie sa-i dai raportul? Gandeste-te e Fostul!

Răspuns utilizator avertizat
| Fllly explică:

O fi, dar tot el ma cauta sa ma intalnesc cu el sad

| Fllly explică:

Da nu joc la dublu...ma intalnesc doar cu el desi nu suntem impreuna.:-s

| Fllly explică:

Ma intalnesc cu el pentru ca tin foarte mult la el.sad...

| Fllly explică:

Nu stiu. el zice ca da...Nu am vorbit niciodata sa ne impacam...ne intalnim asa de aproape un an jumatat:-s.stiu,nu'i bine dar tin foarte mult la el:-ss.prefer sa ma intalnesc asa cu el decat sa il pierd de tot. Ultima data cand m-am intalnit cu el i'am zis ca am aflat ca el vb cu o ft, la care imi zice ca nu-i adevarat, a avut atatea prietene si tot la mine s-a intorssadsadacu sincer nu stiu ce sa cred, dar tin enorm la elcryingcrying((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-a plictisit de tine, Din pacate asa am facut si eu cu fosta mea prietena.

| livia_8891 a răspuns:

P ai tu ai spus : e fostul.Atat timp cat nu sunteti impreuna nu vad de ce trebuie sa ii spui lui ce faci? Pana la urma nu sunteti impreunahappy... Dar el mai tine la tine?happy