| anonim_4396 a întrebat:

Fostul iubit vrea sa ne impacam, eu nu vreau sa ma impac cu el.
Stiu ca tot ce simt acum e mila straight face, pur si simplu imi este mila ca inca mai tine la mine dupa cate s'au intamplat intre noi.
Cum sa il fac sa imi fie prieten, sa tina la mine doar ca la o prietena?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă trecutul în spate şi mergi înainte.
Ce a fost s-a dus, acum vine viitorul.
Gândeşte problema la rece!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai de vorba cu el si arata-i intelegere pentru ce simte.Adica,explica-i ca intelegi foarte bine ca sufera si vrea sa fiti iarasi impreuna dar asta nu se mai poate.Ca nu ai nici cea mai mica intentie sa-l ranesti,dar atat a fost,nu mai puteti continua. Daca ii vorbesti din suflet, cu reala parere de rau pentru suferinta lui, posibil sa inceapa sa te vada ca pe o prietena.Arata-i fete in jurul vostru, indeamna-l sa inainteze in viata si totul va fi asa cum iti doresti.Cred.Mult noroc!

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta. Mai bine indeparteaza-te de el. Daca o sa ii fi doar amica il vei face si mai mult sa sufere si isi va dori si mai mult sa fie cu tine.
Si nici sa stai din mila cu el nu e ok.
In timp sunt convinsa ca va uita de tine si va tine la tine doar ca la o amica.

| raluca18 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa ii spui ca nu mai simti nimic pentru el oricat de dureros ar fi si cu timpul probabil va incepe sa te vada doar ca pe o prietena. succes

| Barbiiiiie a răspuns:

Pai scpunei ca nu mai e nimica intre voi si daca ar vrea sa fim prieteni si nu iubiti.straight facesper ca te'am ajutat

| Barbiiiiie a răspuns:

Pai spune-i ca nu mai e nimica intre voi si daca ar vrea sa fim prieteni si nu iubiti.straight facesper ca te'am ajutat

| Isabela_6206 a răspuns:

Dai idul unei fete cu care poate sa fie si asa ajunge sa o iubeasca si ai scapat de el si o sa te vada ca pe o prietena.

| Maxxie a răspuns:

Luati-o de la capat ca la inceput nu sari repede cu iertatul!