| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea mi-a zis azi ca este cu fostul meu iubit...ma simt foarte ciudat pentru ca fostul ei iubit e cel mai bun prieten al fostului meu iubit.,.,., complicat. Dar mai pe simplu, prietena mea e iubita fostului meu.Ma simt foarte ciudat pentru ca nu stiu ce simt eu pentru el si chiar nu stiu ce sa fac, nu vreau sa fiu cu el dar nici fara el...heelp me! nu o sa suport sa ii vad impreuna! Plus ca aseara m-a sunat fostul meu iubit si a inceput sa ma intrebe de teste si lectii, din ce o sa ne dea testele etc etc, apoi zice : ai aflat ce s-a intamplat, nu? Adica stii ca a aceptat sa fie cu mine, nu? Eu ce sa mai inteleg?

4 răspunsuri:
| InvisibleGirl a răspuns:

Buna happy
Eu zic ca in acest caz cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea.Sa o intrebi de ce a facut asta.Nu mi se pare tocmai frumos din partea ei sa se cupleze cu un fost iubit de al tau.Gandeste-te oare iti este prietena? Daca iti este prietena iti va da un argument destul de puternic de ce sta cu el si isi cere scuze.Dar,sa fim seriosi tu trebuie sa il lasi sa-si vada de viata atat timp cat nici tu nu sti daca il mai vrei sau nu. daca te hotarasti ca vrei sa fi cu el,ii spui si prietenei tale ca inca mai ti la el si nu ti se pare tocmai ok ce a facut ea, apoi va trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu fostul tau iubit. Daca nu mai vrei nimic de la el atunci spune-i sa nu te mai caute.Mi se pare un gest copilaresc din partea lui daca s-a cuplat cu prietena ta doar sa iti faca in ciuda.In locul tau sincer, eu fiind o fire foare impunatoare si orgolioasa nu mai vorbeam cu nici unul pentru ca prin acest fapt imi dovedeau amandoi ce fel de persoane sunt.
Acum am eu o intrebare pentru tine.Nu suporti sa ii vezi impreuna pentru ca inca mai ti la el sau din orgoliu?

| anonim_4396 explică (pentru InvisibleGirl):

Ambele...cred, dar oricum s-au despartit big grinbig grinbig grin

| Adixuuu a răspuns:

Mimmy are dreptate multi baieti vor sa faca fostele iubite geloase asta ar insemna ca inca te iubeste incearca sa vorbesti cu el sau cu prietena ta o sa inteleaga daca sunteti bff

| Mimmy a răspuns:

Fostul tau vad ca vrea sa iti faca in ciuda.a facut toate lucrurile astea sa te vaza pe tine cum suferi. gandeste te doar... saa te sunse sh sa iti zica la telefon de relatia lui cu bff tau? pe bune acum...