| anonim_4396 a întrebat:

Fostul ma ignora si se poarta rece cu mine. In schimb cu toate fetele e amuzant si le tachineaza.Mai ales cu o fata de care stia ca eu as fi foarte suparata daca as sti ca o place. O tachineaza intruna si se da pe langa ea. Azi statea cu capul pe mana ei si s-a uitat pentru 2 secunde la mine. Eu radeam si el si-a intors privirea. Noi ne iubeam foarte mult iar fata pe langa care se tot da nu vrea sa fie cu el oricum. Credeti ca mai simte ceva orice pentru mine? Funda pentru cel mai bun raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Daca am invatat ceva din experientele trecute, acesta e sa nu-mi mai fac iluzii si sa-mi vad de drum. Daca cineva se comporta cu tine de parca nu ii pasa de persoana ta, atunci crede-o. N-are sens sa faci altceva. Eu cred ca daca te-ar iubi asa mult cum spui, ar fi acum cu tine. Si daca ar incerca sa te faca geloasa, asta nu e problema ta, pentru ca repet: daca te-ar iubi cu adevarat, ar fi acum cu tine happy
Avand in vedere zecile tale de intrebari despre el, iti sugerez sa te maturizezi un pic, sa fii stapana pe tine si sa accepti realitatea: si anume ca pentru accest baiat tu nu insemni nimic.
N-are sens sa-ti pierzi timpul cu chestii de genul, esti tanara, iar peste cativa ani nici nu o sa-ti mai amintesti bine cum arata acest fost. Eventual iti vei aminti de tine cat de fraierica ai fost ca ai suferit dupa unul care nu te merita.

Succes si fii tare.
Uita-l.

3 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Cu siguranta ca nu, daca e rece, asa cum spui.
ori vrea sa te uite si se distreaza, ori vrea sa faca sa crezi ca nu are nicio problema ca v-ati despartit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce este vorba despre "un fost", este de neinteles de ce te mai intereseaza ce face respectiva persoana. De asemenea fiind vorba de cineva care ti-a dat papucii, sau viceversa, cu care din cate se pare ai rupt legaturile chiar si de prietenie si care prin ignorarea ta pur si simplu te dispretuieste nici nu ar mai fi cazul sa te intereseze de el. Sau esti complet lipsita de mandrie si de onoare ai accepta ca aceste valori sa-ti fie din nou calcate in picioare in cazul in care ar catadicsi sa se impace cu tine?

| Andrei101010 a răspuns:

Pai daca e fostul...cum dracu ai vrea sa se poarte cu tine?