| IubesteEa a întrebat:

Buna seara TPU 1.de unde imi pot da seama ca ma place? adica fostul ma ignora, uneori se baga inseama cu mine doar cand intreaba de fratimiu, in rest se uita la mine si nu zambeste 2. e normal? asa si cand eram cu o fata a aprins ea o brigheta, am vrut sa pun mana pe foc si a pus-o si el odata cu mine love struck, si apoi mi-a spus un banc ma rog mi-a spus ceasul secunde etc si m-a facut sa rad dupa bancul ala au trecut zilele si tot ma ignora si cand statea langa prietena mea am plecat cu altele sa dam cu petarde si cand m-am intors s-a uitat la mine si eu si nu sa intors love struck pe 8 ianuarie am stat eu cu el fratimiu si o prietena clau si eu cu ia vorbeam despre o proasta (o barfeam) si el s-a uitat la mine cu coada ochiului si eu m-am certat cu prietena mea cea buna si el a intrebat-o pe ea de ce nu mai vorbeste cu mine(aceea prietena)si mi-a spus si mie ca a observat ca nu o mai bag inseama vreau 3.sa stiu de ce a intrebat-o? 4.si de ce a facut toate alea de mai sus cu brigheta? 5.si zicea ca iubesc un alt baiat de ce? si a zis o gluma si am ras si a ras si el si s-a uitat in ochii meilove struck asa 8 ianuarie radeam de niste glume al unor baietii si se uita la mine si imi zambea apoi se apropia de mine (totusi eram pe leagan)si mi-a atins gheaca ce frumoslove struck 6. voi ce credeti? de ce ma ignora si ma baga inseama doar cand vine vorba de fratimiu desi cand vorbeste cu mine imi zambeste!happyva rog raspundeti la toate intrebarile!

3 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Pai noi fetele niciodata nu vom intelege ce e in inima baietilor. Ei sunt ciudati... Si daca iubesc niciodata nu arata acest lucru. Multe ori baietii aleg prietenii in locul prietenelor, si daca ei isi arata suferinta in fata prietenilor, acestea rad de el, asa cs noi niciodata nu ii vom intelege. Deci, sa termin cu teoria big grinbig grinbig grin si sa raspund la intrebarile tale:
1). Pai e greu sa iti dai seama daca un baiat te place. Cum am spus si mai sus, niciodata nu vom intelege ce e in inimile lor. Dar ca totusi vorbeste cu tine, ineamna ca tine totusi cit de putin la tine. Si daca era indiferent, putea sa vorbeasca despre fratele tau cu alte persoana, sau chiar cu el si nu anume cu tine. Iar faptul ca te ignora sincer nu am idee de ce, poate nu stie ce sa te intrebe, si nu gaseste motive ca sa vorbeasca cu tine, si de aceea mereu vorbeste de fratele tau cu tine, cine stie.
2).Pai el poate vrea sa te bage in seama, sa vorbeasca cu tine dar nu stie ce teme de discutie sa gaseasca
3). A intrebat-o pentru ca totusi nu e indiferent de tine. Un baiat indiferent nu l-ar interesa de ce fosta sa s-a certat cu prietena ei.
4). Poate a vrut sa te simta mai aproape...
5). Poate e gelos... sau totusi il intereseaza daca iubesti pe altul, totusi e procupat. Si faza cu geaca, stiu asa ceva, parca zboara fluturasi in stomac. e dragut si romantic, si daca glumea impreuna cu tine inseamna ca ii face placere sa stea si sa vorbeasca cu tine.
6). Uite, din toata descrierea, din tot comportamentul care il are fata de tine, exista ceva in inima lui. Totusi zici ca a fost fostul tau, inseamna ca au ramas ceva sentimente. Ati avut o relatie, eseati impreuna, vorbeati, radiati, va sarutati, si toate acestea nu puteau fi facute fara sentimente, macar cit de putin. Eu cred ca el te place, dar nu vrea a recunoasca, sau ii este frica sa nu strice prietenia dintre el si fratele tau. Vorbeste cu el si intreaba-l daca te mai place, sau daca nu ai curaj, zii fratelui tau sa vorbeasca despre tine si sa-l intrebe despre sentimentele lui fata de tine.
Succes

| gianina14 a răspuns:

Ce-mi place viata ta!

| tedy97 a răspuns:

1 sunt baiat 2 stiu ca te place... 3 ink n sigur daca il vrei sfatul meu e sa il chemi si sa jucati adv sau provwinking si il pui sa te sarute crede-ma asa iti dai seama