| anonim_4396 a întrebat:

Fostul meu iubit nici nu ma mai baga in seama. pana acum 1 saptamana era totu ok vb...
Eu acum am un iubit la care tin, dar gandul imi e tot la fostul care m.a asteptat 3 luni fara sa stea cu nici o alta fata in timp ce eu aveam prieten, ii promisesem ca o sa ma despart de actualul si voi fi din nou cu el, ne vedeam pe ascuns intr.un fel pot sa zic ca l.am inselat pe actualul meu prieten.
De 1 saptamana fostul prieten nu mai vorbeste cu mine nici nu ma saluta a zis ca vorbim cand voi fi libera!
Stiu ca a tinut la mine si m.a iubit si eu pe el insa nu stiu daca acum mai are aceleasi sentimente, faza e ca daca incerc sa vb cu el, vorbestee ironic, flegmatic si ma enerveaza in loc sa imi arate ca tine la mine si ma iubeste ca sa ma impulsioneze sa ma intorc la el, face pe indiferentu.
E greu sa alegi intre 2 baieti care tin la tine se comporta frumos si te respecta!
Voi ce a.ti face _

5 răspunsuri:
| sysy_1065 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa actionezi, uneori luam decizii pripite, la care ti tu sau pe care-l iubesti mai mult, eu din cate imi dau seama p fostul happyatunci suna-l pe fostul tau pr si spune-i ca te-ai desp de actualu prieten si daca vrea sa mai fiti impreuna, dar fara sa te desparti de actualu! in caz ca vrea suna-l pe celalalt si spune-i ca vrei sa te impaci cu fostul pentru ca ti-ai dat seama de sentimente ..in caz ca nu vrea sa mai fiti impreuna trateaza-l si u cu indiferenta maxima si ramai cu actualu bafta! am fost si eu in situatia ta si facand asa totu cu fostul am ramas! pupici

| Deiia a răspuns:

E greu dar sa spunem ca tu esti branza si rosiile si castraveti te vreau..Cum sa alegi dintre ei?laughing[Nu e chiar asa, da nah laughing] Pai..Fostul Iubit normal ca face pe indiferentul..Cum te'ai simti inselata? Totusi.E greu sa alegi..Eu as incerca sa vorbesc cu fiecare in parte sa vad care tine mai mult la mine..Nu in gen.'O sa iti dau luna de pe cer' laughing Ar fi prea aiurea.O sa vorbesti cu ei asa....Si pe fostul intreaba'l de ce e asa cu tine? Nu te mai iubeste?

E un sfat bun zic eu.
Fa alegerea potrivita :* Succeswinking

| adelina899 a răspuns:

Eu urasc dragostea e asa... complicata straight face cel mai bun sfat pe care ti l`as putea da este sa.ti asculti inima.
Parerea mea este ca te.ai bagat mult prea repede intr.o relatie poate aveai nevoie doar de timp, o mica pauza ai fi trebuit sa te gandesti ca ii ranesti pe aman2 iar noua nu ne place sa suferim asa ca nu trebuie sa.i facem nici pe alti :d. Ideea e ca si eu trec prin ceva asemanator thinking ce m-a impins aici a fost mandria si orgoliu chatterbox. El e asa indiferent cu mine si flegmatic exact cum ai spus si tu... incearca sa vb cu el eu am facut`o desi n`am rezolvat nimic straight face :-J probabil se simte ranit dat la o parte... daca tu crezi ca poti salva relatia sau mai bine zis ceea ce a ramas din ea fa tot posibilu`, rar gasesti un baiat care sa te iubeasca iar daca te iubeste te asteapta. Succes:*

| MARgOSHA a răspuns:

Las alege pe acela care nu ar fi in stare sa ma insele si sa ma enerveze.care ma va face cu adevarat fericita si implinita

| BeBicaa a răspuns:

Cum e vorba aia. din 2 alege al 2-lea.bine acum depinde cum se comporta amandoi si de sentimentele tale. eu cand am auzit asta de la fostul si a aleso pe a2a a fost cam greu sa trec peste.