| Alexutsa_2737 a întrebat:

Fostul meu iubit s-a logodit aseara si eu am fost la logodna lui. Eu si el am fost impreuna acumvreo 3 zile.(am fost impreuna 2 luni iar fata cu care sa logodit a fost impreuna 4 luni)- pentru detalii cititi intrebarea anterioara. Eu am fost la logodna lui si ela inceput sa danseze cu mine la un moment dat eu am intrat in baie si baia e fix langa dormitor si el m-a tras si a inceput sa ma dezbrace si sa imi zica ca ma iubeste si ca ma vrea chiar atunci, i-am tras o palma si am fugit. A doua zi m-am intalnit cu el am vorbit si a spus ca a fost adevarat tot ce mi-a spus ca el ma iubeste si ca eu trebuia sa ma logodesc cu el s ca e cu acea fata deoarece ea e tiganca si s-a culcat cu ea si a trebuit sa o ia de nevasta.Mi-a spus sail mai accept cateva saptamani sau luni pana o da pe aia afara din casa si dupa aceea asteaptta sa mai treaca un an si ceva pana fac 18 ani sa putem sa ne casatorim. I-am spus sa se duca dracului si sa ma lase ca m-a distrus. El in aceal moment mi-a spus ca isi doareste sa ii fiu amanta. Eu chiar tin la el si nu stiu ce sa fac, as vrea sa ma impac cu el si sa fie totul bine chiar si cu tipa aia. Nu stiu ce sa fac, il iubesc din tot sufletul meu, chiar daca m-a inselat si pot spune ca si eu i-am fost infidela cu 2 zile ininate de a ne despartii. Ce sa fac sa ma impac cu el sau nu? Am o foarte mare problema inima imi spune ca DA. Creierul imi spune ca NU.

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ei bine ghideaza-te dupa creierul tau!
Daca te iubea crezi ca se mai culca cu aia? Nu avea motive.Nici din razbunare nu te lasa inima.
Cum inima ta iti spune sa nu-l lasi, daca el te iubea nu se putea culca cu alta fata.
Eu cred ca tu doar te-ai atasat de el. daca il iubeai nici tu nu-l inselai.Corect? Este doar o simpla atractie.
Nu fi prostuta, vrea doar sa te foloseasca.

| yasser25 a răspuns:

I a vezi, creierul nu-ti spune sa-mi lasi o adresa de messenger?

| dragos9234 a răspuns:

Tu probabil ne povestesti ce ai vazut intr-o telenovela, nu?

| ThisSummerIsZu a răspuns:

Sa presupunem ca e adevarat ce ai scris tu m-ai sus... Tie ti se pare normal?! nu ai 18 ani, el s-a logodit cu o tiganca (astea is cele m ai periculoasa datorita anturajului), tu l ai inselat (asta nu cred ca inseamna iubire), te vrea ca amanta?! WTF!?,
Asta nu e iubire e mai mult o obsesie sau o dragoste de copila... profita de tine si te vrea in patul lui, simplu...
Raspunsul il sti singura deja.

| alma17 a răspuns:

Pe el lasa-l in pace daca vrea sa se insoare cu aia ca o sa iasa rau daca o sa fii amanta lui cu tiganii nu trebuie sa te pui ca o sa iasa rau(nu sunt rasista dar s-a scos termenul de rrom din dex pentru a nu mai fi incurcati cu romanii).

| bodysun a răspuns (pentru alma17):

Denumirea de rrom nu are nicio legatura cu denumirea roman.

| alma17 a răspuns (pentru bodysun):

Stiu dar asa au decis oamenii politici pentru ca au vazut criticile din partea strainilor pentru romani. big grin