| ingerassecret a întrebat:

Fostul meu prieten a pus punct relatiei(motivul:numai merge relatia, vreau sa fiu singur o perioada). Dupa despartire a 2 zi ma intalnisem cu el pe strada si m-a bagat in seama si nu i-am raspuns, apoi toata ziua nu mi-a mai spus nimic, decat se uita la mine.Acum 2 seri am iesit pe afara si a venit si el.Incepuse sa ma impinga,comenta si el cand spuneau eu ceva, se uita la mine, incepuse sa ma traga de geaca si tot felul de chestii.Ieri cand am iesit din nou afara,a venit si el cu niste prieteni de ai lui,si a vrut sa ma strige pe mine, si pe urma imediat a strigat o alta prietena de a mea, si se uita la mine.
Si plus ca aseara am vazut ca mi-a dat ignor pe mess.
De ce mai face aceste gesturi?
De ce credeti ca mi-a dat ignor? sad dar uneori mai face mici gesturi cu mine? ce sa mai inteleg...

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fostul tau prieten e complet imatur.
Daca in particular face totul ca sa sustina ideea ca v-ati despartit si doar in fata celorlalti se comporta in felul asta,atunci incearca sa-si arate ca inca mai are influenta asupra ta!
In plus,este probabil intrigat si de lipsa ta de reactii(si aici te felicit),pentru ca probabil se astepta sa plangi,sa suferi si sa alergi dupa el,implorandu-l sa va impacati si inteleg ca n-ai facut-o!
E orgolios si deloc sigur pe deciziile lui,sa nu te miri nici daca iti va propune sa va impacati,nici daca il vezi de mana cu o alta si tot asa,pandindu-ti reactiile.
Ramai calma si indiferenta (aparent), e singurul mod in care problema ta isi va gasi solutia destul de repede.
Pentru ca ori va exploda si se va napusti sa-ti marturiseasca cum ca fara tine nu poate, ca sufera si tu "nu ai inima", ori se va incurca cu o alta, ca sa se consoleze de pierderea ta.
Un singur lucru sta in picioare:faptul ca sunteti despartiti.
Iar tu functionezi foarte corect!
happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu stiu ce sa zic,e ciudat rau.
Incerca sa nu-l mai bagi in seama, nu e genu ala de baiat maturizat si cu capul pe umeri, cel putin asta rezulta din cele spuse de tine.
Ti-a dat ignor, asta e.
A pus punct relatiei, accepta situatia fara sa suspini prea mult dupa el.
Pur si simplu mergi inainte fara sa-ti pese.
O zi buna!

| Alcyon a răspuns:

Baietii cand fac lucrurie de astea, inseamna ca s-au plictisit de tine si vor sa se vada cu altele. Uita-l, ca nu merita atentia ta.

| JosePpPp a răspuns:

:]]] Mor pe raspunsurile voastre. Voi ati pus capat relatiei ..sa fie putin singur nu sa uitati unul de altul. Prima greseala ai facut-o tu cand nu i-ai raspuns pe strada tongue. Restul e un comportament imatur dar firesc ca sa iti castige atenti sau sa te faca sa te simti vinovata.

| Capriciu a răspuns:

Buna! Chiar nu l-ai cunoscut deloc cit timp te-ai intilnit cu el cel mai bine este sa il ignori complet si sa nu ii atragi deloc atentie, fiindca se arata smecher dar nu este asa chiar cum se considera el.Tu mergi inainte si incearca sa gasesti pe cineva care te merita.BAFTA!