| larisalary a întrebat:

Prietenul meu a pus punct relatiei noastre de un astazi printr-un simplu mesaj"este mai bine sa ne despartim,fiecare pe drumul lui asa e cel mai bine"si eu i-am trimis inapoi mesaj si i-am spus tot ce am simtitwinking.Ma deranjat ca nu mi-a spus fata in fata si mai devreme l-am vazut pe afara si l-am luat deoparte sa vorbim si l-am intrebat ce a fost cu mesaju acela si el a zis ca asa e cel mai bine,ca numai merge nimic intre noi si plus de asta ca numai simte nimic pentru minesad.Ma uitam la el si i-am spus ca m-a dezamagit enorm de mult,el tacea si nu spunea nimicsadMa intrebat daca vreau sa ramanem amici si i-am spus ca nu vreau,i-am urat bafta in viata si sa fie fericit si am dat mana si apoi a plecatsad
Din tot ce a fost frumos au ramas amintiri care nu le voi uita niciodata si rani adanci care nimeni nu le va mai putea umplesad. Persoana care o iubeam enorm de mult m-a lasat,mi-a dat drumul la mana si m-a lasat singura cand am avut cea mai mare nevoie de el. Odata cu pierderea lui nimic numai este la fel,imi lipsesc momentele cu el, imi lipseste el, imi lipseste elcrying.
Cum pot sa trec peste aceasta durere? el a fost si primul meu prieten si prima iubire nu se poate uita niciodatasad
Ce sa fac ca sa il uit?cryingsi sa ma impac cu ideea ca nu vom mai fi niciodata impreuna?sad
Este bine ca nu am ramas amici?sad

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te intreb asa ceva de intim dar probabil ti ai inceput si viata sexuala tot cu el? Daca Da Probabil doar asta vroia de la tine Virginitatea ta si atata tot iar tu l ai iubit ca o nebuna"si ai crezut ca ai cunoscut marea dragoste! Cu siguranta ai sub 18 ani Varsta marilor dezastrea acestei varste mai ales in cazul fetelor extrem de naive! Si fara o minima educatie~Scuza ma ca sunt extrem de dur cu tine dar incerc sa ti arat realitate si sa ti spun ca nu ai de ce sa suferi! ok? Este Doar Vina Ta Ca ai avut atita incredere in el si l ai supraapreciat Crezand ca ai cunoscut marea dragoste dar de fapt era un lup cu haina de milusel! Si atata tot De Aceea nu ai de ce sa suferi pentru un asemnea om ca el! ok? Inca odata imi cer mii de scuze pentru raspunsul meu!

| Auslesse a răspuns:

Acum suferi mai mut,ca doar na,abia v-ati despartit.Dar ai sa vezi ca o data cu trecerea timpului, ranile se vor mai vindeca, catusi de cat.
Asa am fost si eu la inceput, dupa ce m-am despartit de el(a fost primul meu prieten), acum o luna ne-am despartit.eu incerc pe cat posibil sa-l uit, dar vad ca nu resusesc deloc.
si tin sa mentionez ca eu a fost cea care a pus punct relatiei noastre(din diverse motive, pe care el mi le-a dat).
E greu, stiu, dar viata merge inainte! Capul sushappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era mai bine in cazul asta sa ramaneti amici desi si asta e greu. Cand iubesti un om e greu sa il privesti ca pe un simplu amic. Dar cine stie, poate are o ratacire de de moment, poate a aruncat cu vorbe in vant iar daca te-ar avea prin preajma ar putea realiza ca s-a pripit cu decizia lui. Imi pare rau pentru tine, stiu ca treci prin momente grele si parca orice sfat din partea altora nu te ajuta cu nimic dar sa stii ca trece, toate trec in viata. Important este sa te increzi in tine. Incearca sa te distrezi, sa iesi cu prietenele, sa iti gasesti preocupari din cele care iti plac si nu ezita sa cunosti alti baieti. Cui pe cui se scoate! Zambeste ca niciodata nu stii cand cineva se poate indragosti de zambetul tau. Te pup si numai bine iti doresc!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ar fi mai bine sa ramaneti prieteni, sa mai vorbiti si voi. E greu sa te desparti de prima iubire, dar cine stie ce iti va rezerva viitorul. Poate vei gasi pe cineva mult mai bun ca el, sau poate veti fi din nou impreuna. Mai vorbeste si tu din cand in cand cu el, nu mai fi asa de suparata ca te-a lasat, poate are si el nevoie de ceva timp singur. Mult noroc, nu mai fi suparata happy

| LolaAlina a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa te resemnezi.Stiu, primul prieten, prima dragoste nu se uita...nu se uita, dar trece. Timpul le vindeca pe toate. Si baieti, sunt destui.
Si referitor la a ramane amici, oricum, daca dupa o relatie 2 persoane raman prieteni, ori nu s-au iubit, ori inca se mai iubesc.
Capul sus, esti tanara, o treci pesteoh go on. Sper sa te-am putut ajuta putinhappy

| TipaMov a răspuns:

Poate tu iti zici acum singura „El a fost prima mea iubire si ultima din viata mea," Dar crede-ma ca nu e asa, stiu cum te simti ca si eu am trecut prin asta e dificil, dar trebuie sa depasesti chiar daca suferi sau preferi sa mori crying..Mai bine ca nu ai ramas amika pentru ca asta iti va face mai mult rau.decat este si acum. Sper ca il vei uita mai usor daca il vei ignora si nu vei vorbi cu el nici pe mess, pe facebook, chat.etc, etc.Asa ar fi cel mai bine! Bafta! Funda!:*

| larisalary explică:

De un an*