| Andreeashine a întrebat:

Fostul prieten ma vrea inapoi, ma iubeste dar mie teama sa nu ma mai faca sa sufar, dar eu acum am alt prieten la care nu pot renunta in niciun caz pentru ca il iubesc, dar nu pot da cu piciorul nici fostului pentru ca este un tip superb, popular cu o gramada de admiratoare, orice tipa care il cunoaste mi-ar spune ca am probleme grave daca renunt, mai ales dupa cat se milogeste de mine, sa ne impacam

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu asculti ce-ti dicteaza inima sau ce-ti spun tipele!

| Barajag a răspuns:

Este o vorba"Din doi iepuri nu prinzi niciunul".
Ce te-ar face sa crezi ca, fostul nu-ti va mai gresi? Oare din cauza ca este popular? Nu te mai lua dupa nici o admiratoare de-a lui, asculta-te pe tine insuti, doar asa vei face alegerea corecta. Daca pe cel cu care esti acum il iubesti sincer, nu are rost sa pleci si sa traiesti iar in trecut.BAFTA!

| Hombre a răspuns:

Lasa gura lumii si alegeti alternativa pe care tu o consideri mai buna pentru tine si daca pierzi o faci pe mana ta nu pe altora.

| L a răspuns:

Spui ca il iubesti pe actualul tau prieten, ce iubire e asta cand vrei sa te intorci la fostul ca e mai popular si are admiratoare.`Din punctul meu de vedere daca te ei intoarce la el, te va fc sa suferi din nou happy.`

| Roby67 a răspuns:

Tu vrei si cu sula in *** si cu sufletul in rai.
Hotareste-te ce vrei.

| Zâmbărici a răspuns:

Mareee greseala ai face daca te-ai impaca cu fostul...mai ales daca te-a facut sa suferi si il iubesti pe actualulwinking.
Eu am facut greseala de a ma impaca cu fostul iar din pacate s-a terminat cam prost. N-am ramas nici cu unul nici cu altul.
Asa ca multumeste-te cu ce ai!

| Bianca_papusha a răspuns:

Sincer vad ca nici uh nu sti ce-ti doresti cu adevarat.Insa un lucru este cat se poate de clar pe tine te intereseaza mai mult de ce invidie o sa starnesti in sanul admiratoarelor daca te vor vedea cu fostul, nici de cum sentimentele pentru actualul!
Pui cam mult pret pe ambalaj...Lasa admiratoarele sa-si vada de viata lor.Pana la urma tu ai fost impreuna cu acel baiat inaintea lor. E si asta ceva

| madycumada a răspuns:

Bunahappy
Nu conteaza ca e popular sau ca arata bine conteaza sufletul si cum se poarta cu tine si in plus de unde stii tu ca nu te va mai face sa suferi din nou? Daca iti iubesti actualul prieten eu zic sa ramai cu el.Asculta'ti inima si nu te lua dupa gura lumii.
Succes!kiss

| Cristian_1924 a răspuns:

Hai, stai.

În primul rând trebuie să ştii ce persoană ai lângă tine, dacă te simţi ok în preajma ei, dacă comunicarea este ok ş. a.

*Notă: Nu ştiam că popularitatea este cheia într-o relaţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fuga dupa doi "iepuri" nu duce la niciun rezultat bun... Gandeste-te bine, daca iubesti baiatu` de ce sa-l parasesti, sa-l faci sa sufere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura ca te iubeste, sau popularitatea si orgoliul i-a fost ranit cand a vazut ca l-ai putut schimba cu altcineva si acum incearca sa-si arate ca te poate avea din nou!