| Angel_8045 a întrebat:

Salut,fostul meu prieten inca ma iubeste,dar vrea sa ma faca sa sufar si ii scrie prietenei mele ca ii este dor de ea,imi spune mie ca ea ii frumoasa,etc.Vreau sa-i scriu lui un mesaj sa inteleaga ca nu procedeaza corect, ca eu sufar mult...Ajutati-ma cu idei va rog. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Stiu ca-i greu, dar indiferenta doare cel mai tare. Nu vreau sa fiu nesimtita, dar nu prea vad cum poti sa zici ca te iubeste, din moment ce face lucrurile astea, e un imatur. Orice ar fi fost intre voi, un baiat care inca te mai iubeste, care are ceva in capu ala, trece mai departe, vorbeste cu alte fete, dar in nici un caz cu prietena ta, iar prietena ta, daca ar fi o prietena adevarata nu i-ar da importanta, nu ar accepta ciocolata de la el si ce-i mai cumpara, nu ar vorbii cu el, i-ar spune sa o lase in pace. Se comporta ca un copil imatur, si incearca sa te faca geloasa, sa se razbune oarecum, asa ca arata-i ca nu-ti pasa, chiar daca iti pasa de fapt. Nu-i da satisfactie, nu merita. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

2 răspunsuri:
| Fuchii a răspuns:

Spune-i asta.De ce să-ți fie teamă de cea ce e adevărat! Face asta doar să te facă pe tine geloasă!: ) Și prietena ta acceptă asta?! Ea nu îi spune nimic?!

| Angel_8045 explică:

Ea vorbeste cu el pe internet, nu-i spune nimic, el deja incepe sa-i cumpere ciocolata, inghetate, etc.