| ghineanamaria a întrebat:

Fostul prieten nu ma lasa in pace.De vreo zi tot ma suna si imi spune ca ma iubeste, ca isi aduce aminte cat de frumos era cand eram impreuna.Acum am un nou prieten care ma respecta (de fapt si fostul era tot la fel)doar ca cei doi sunt verisori si nu se prea suporta unul pe celalalt.De relatia noastra nu stiu decat cateva persoane si in plus actualul nu i-ar zice de relatia mea cu el verisorului sau.Va rog sa ma ajutati caci nu stiu ce sa fac. Funda pentru cel mai clar si folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

E cam naspa ca actualul tau iubit si fostul sunt rude, era clar ca o sa iti creeze probleme. Bine insa ca nu sunt in relatii bune unul cu altul.
Cel mai bine este sa il convingi pe fost sa te lase in pace fara sa afle cu cine esti acum. De ce v-ati despartit? Cine a dat papucii cui? In fine - daca te mai suna sa iti spuna ca te iubeste, leaga-te de asta. La un moment dat a fost o ruptura intre voi, nu? Spune-i ca nu mai ai sentimente pentru el, ca ai trecut peste si deja nu mai vrei sa te intorci la asa ceva.
Pe cat se poate, incearca sa rezolvi situatia fara sa il implici pe actualul baiat. Si data viitoare vezi cum ii alegi, sa nu se cunoascasad

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

La care ti mai mult? Cred ca tu alergi dupa 2 iepuri si n-ai sa prinzi nici unul. Daca nu a mers cu fostul, atunci cred ca ar trebui sa o inchei cu el, adica ati incercat si nu a mers, iar tu ai plecat mai departe. Dar trebuie sa te incerci sa pui in balanta sentimentele pentru ei, daca inca mai ti la el ar trebui sa-ti dai seama si in ce masura, ca sa stii la care ti mai mult si cu cine ramai.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Daca ai de gand sa te combini cu amandoi nici sa nu te gandesti.Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul! Eu zic sa ramai cu actualul. Daca te respecta si te iubeste este minunat. Ce ti-ai putea dori mai mult de atat? Cat despre fostul...
sigur vrea el ceva de te rupe cu apelurile.Bafta!

| GeoloveTwilight a răspuns:

In primul rand nu ar fi trebuit sa te cuplezi cu verisorul iubitului tau. E urat. Insa am o solutie pentru tine. Nu ii spune fostului tau iubit de actual, pentru ca s-ar putea isca o cearta. Iar persoanelor care stiu spune-le sa nu spuna NIMANUI. Ca stii vorba umbla. Iar fostului tau explica-i ca nu il mai iubesti. Ca intra-devar ce a-ti avut a fost frumos dar s-a terminat. Si ca nu il mai poti iubi. Eu iti uez succes si sper sa gasesti o cale sa ii impaci pe amandoi.:X

| buterfly a răspuns:

Pai cum au zis si ceilalti ca sa umbli dupa 2 iepuri deodata vorba aia nu e bine pentru ca in consecinta s-ar putea sa nu prinzi nikiunul...
Parerea mea e in felul urmator daca o relatie nu a mers prima data nu cred ca a 2-a oara o sa fie mai bine, bun inteleg ca in fiecare relatie exista certuri dar odata ce te-ai despartit de acea persoana a 2-a oara nu cred ca va putea sa fie mai bine

Acum depinde de ce simti si tu.Gandestete bine ce vrei sa faci, mediteaza asupra sentimentelor tale. Tu esti singura care isi poate da raspunsul tu sti ce simti cel mai bine.

Oricum eu daca as fi in locul tau nu cred ca m-as mai intoarce la fostul pentru ca am facut odata lucrul asta si nu a mers! As incerca sa fiu fericita cu actualulbig grin

Oricum eu iti doresc succes!:*

| NCL a răspuns:

Buna dimineata. La cine tii tu cel mai mult? la fost sau la actual? cu cine te simti cel mai bine? Scrie pe un caiet defectele la unu si defectele la unu si calitatile [asta faci doar daca nu te poti hotara] nu am cum sa te ajut prea mult ca nu ne.ai spus ce simti pentru unu si pentru altu.happy

| pryntesa a răspuns:

Daca actualul ta demonstrat ca te iubi mai mult ca fsotu si tu il iubesti pe actualul ramai cu el pentru ca fostul acum incearca sa faca tot posibilul sa va desparta mai ales daca sunt verisori vipera_2011 pentru mai multe detalii

| Andr3y_7637 a răspuns:

E putin delicata treaba. Faza e ca trebuie sa iti asculti inima. Dar din perspectiva actualul are un mic avans fata de celalt sau poate ma insel.Bafta dar vezi sa nu te combini cu am2...:*:X