| MrNikolae96 a întrebat:

Fratilor am o problema, nu radeti de mine. Eu am 17 ani si abia acum am prietena. Deja in curand nu voi mai avea. Cred ca ma va lasa. Sunt beginner in chestiile astea cu relatiile si abia acum dupa aproape 2 luni de relatii cu ea am sarutat-o, a fost amazing acum ea imi spune ca deja saruturile neefind ceva nou pentru ea, n-o mai incinta. Spuneti-mi va rog cum sa scap de problema asta a mea grandioasa, lipsa de curaj... si spuneti-mi ce are in vedere prin sentimente noi!

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Nu rade nimeni de tine (cel putin eu nu rad) dar e cea mai mare greseala posibila sa te temi si sa nu actionezi atunci cand inima /creierul o cere,ce poate sa iti faca daca o saruti cand simti,daca iti exprimi afectiunea si in alte moduri? Nu o sa iti faca nimic! Chiar o sa se bucure! La inceput o sa fi stangaci daca nu are cine sa iti dea un sfat ce si cum,dar conteaza sa incerci si in timp nu va mai fi asa greu.
Daca TU singur nu te hotarasti sa te schimbi si sa iti iei inima in dinti,cel mai probabil o sa te lase,urmatoarele vor face la fel si mereu o sa ramai cu un regretul,,ce ar fi fost daca '',de obicei cand fetele/femeile au nevoie de ceva e bine sa fi atent la detalii si sa le oferi si mai ales cand ti-l spun pe fata atunci chiar trebuie sa faci ceva retine ca fetelor le place sa se simta dorite,apreciate,iubite, alinate, mangaiate etc sa le oferi totul(asta vor, dar e bine sa nu primeasca chiar totul pana nu merita laughing)etc (mai pe romaneste ele sa fie cam cele mai importante), daca tie ti-a luat 2 luni sa o saruti o poate interpreta ca si o lipsa de interes sau afectiune.
Incearca si tu sa aflii unde ii place sa fie mangaiata,sarutata, si actioneaza... daca nici asta nu o mai incita si iti spune este vorba de next next next level, sex my friend, pregateste-te si iar ma repet actioneaza! Altfel ramai pe margine. Ce sa iti mai zic, Succes Maxim in continuare! in cazul tau ar fi bine sa ai niste prietene sa iti mai zica una alta.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

N-o mai incita saruturile?
Musc-o!
Usor,sa n-o doara,dar exista si sarutul-muscatura,de exemplu!
Atinge-i corpul, mangai-o peste tot, fara frica!
Fata e cu cateva zeci de intalniri mai experimentata decat tine si nu are generozitatea sa-si aduca aminte cum era si ea la inceput.
Asa ca, dezlantuie-te!
Si nu te teme de greseli, nimeni nu s-a nascut invatat!

| Zenithf a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce simti, sa o explorezi, sa descoperi "noi taramuri", etc.
Daca nu existau oameni temerari, noi nici acum nu am fi stiut despre Africa, Americi, Australia, ce sa mai zic de Antartica, de poli, Luna, etc?
Nu-ti zic ce si pe unde, sa nu-ti stric toata distractia, iti zic doar atat, ca ea abia asteapta sa fie explorata. :p

| Vizitiul a răspuns:

Schimba si tu locul actiunii, chiar daca asta presupune sa nu mai fi cu nasul pe sus.

| neutrino a răspuns:

La un asemenea raspuns din partea ei, fa bine si scapa de ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ea e mai experimentata, sa preia controlul.
Daca nu, la revedere.
Nu poti sa critici pe cineva atat timp cat faceti ceva impreuna, si nu il ajuti unde el nu stie, iar tu stii.
Propune-i sa preia initiativa.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Cand cineva care a mai avut relatii intra intr-o noua relatie are tendinta de a continua de unde a ramas. Zici ca ea o plictiseste asta cu saruturile.Sa inteleg ca tipa a ajuns poate chiar la sex.
Ce trebuie sa faci tu?
Sa faci sex cu ea.Tu acolo trebuie sa ajungi. Sper sa fi inteles ideea.
Mai mult curaj ca nu te mananca.