| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor, voua vi se pare normal ca o femeie sa tina cont de experienta sexuala? Adica sa fie asta ca, criteriu de eliminare pentru relatia?

Adica cat de logic e ca nimeni nu se naste invatat.
Iar daca te iubeste cu adevarat, de ce nu te invata femeia respectiva?

Voi ce parere aveti?

29 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E o femeie superficiala, dar de ce trebuie sa stie ea ce experienta sexuala ai tu? Spune-i ce vrea sa auda si fa-ti temele pe net...sunt miliarde de tutoriale (clipuri xxx) din care poti invata.winking

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Ideea e ca vreau pe cineva care sa-i faca placere sa ma invete daca e nevoie, asta cred ca e dovada ca ma va placea si iubii.
Pai eu stiu deja teorie, ma uit de mult la clipuri din acelea, dar practica nu am cum decat cu cineva pe termen lung. intelegi ce vreau sa zic.

| darrio2007 a răspuns:

Singurul ei scop este ca sa fie satisfacuta. Iubirea de care spui tu nu cred sa existe la ea. Chiar daca ar fi cu tine tot va cauta pe altul ca sa ii faca asta. Mai bine fara ea decat sa o astepti sa vina seara tarziu acasa si ea sa bage motiv ca a lucrat cu seful peste program.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Foarte tare, si daca o tipa imi va face asta, o sa i fac si eu la fel. Care e problemalaughing o gramada de tipe peste 35 de ani asteapta un tinar. Zic si eu, ceea ce ma socheaza pe mine este ca totul se focuseaza pe femeie, pai acelasi lucru as putea zice si eu, daca am o iubita care.nu ma satiaface si doar sta ca lemnul sau vrea sex foarte rar, si eu pot gasi pe alta sa stii, nu e doar despre femei, adica asta ma indigneaza ca multe se cred mult superioare noua.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Asta e oare dovada ca barbatii vor mai mult sex? Intreb doar, pentru ca altfel ele nu ne ar conditiona, practic barbatii cer mai mult de asta se intampla ce se intampla, poate nu e adv dar asa ar fi logic.

| ywar a răspuns:

Frate, daca eu as fi fost femeie si papagalul cu care faceam sex nu ma satisfaceam rupeam mobila pe el.
Asta e, legea junglei.
E dur. dar vreau sa intelegi ca in anii adolescentei importanta e cantitatea, nu calitatea. Nu ma intelege gresit. Nu trebuie sa daci orice, oricat, cu oricine.
Vreau sa-ti spun asta din suflet, chiar daca ceea ce iti spun e foarte dur. Un baiat trebuie sa stie, sa fie educat, sa stie ce-s pericolele. Nu te supara dar asta e. Invata din greseli. Poti sa-mi scrii. Iti doresc numai bine.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Hai lasa vrajealalaughing Hai sa o luam de la bun inceput, Adam nu stia sa faca sex corect?
Si inca o chestie, 2 oameni cum erau pe timpuri imediat cum se vedeau se casatoreau, deci se invata impreuna.
Practic acum femeile vor sa fi si loial si cu experienta, asta e imposibil, pai gandeste te ca daca ar fi vrut sa fie cu mine pe viata nu s ar uita la asa ceva.
Deci gandesti nasol, bine ca nu esti femeie.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Legea junglei e a animalelor, deci e gandire irationala.
Dar ce spui tu inseamna ca toti sa avem zeci de aventuri ca apoi in relatie ne facem dintr-o data cuminiti, crezi ca se intampla asta? Nu e oke cum gandesc majoritatea oamenilor. Automat vei insela si atunci, si ea o sa se supere rau, dar ea a vrut un bombardier experimentat.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Si rupeai mobila pe mine, dar nu era oke sa rup si eu mobila pe tine? de ce trebuie neeaprat doar barbatu sa aiba experienta? ca si femeia e parte activa in sex.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Claus, ma tem ca nu intelegi. Femeile s-au emancipat, dar prost. Crede-ma ca nu sunt un dobitoc si sunt un barbat in toata firea. M-ai inteles gresit. O fata se asteapta sa fie satisfacuta din toate punctele de vedere, iar daca nu primeste isi muta cortul. Domnisoricile din vremurile astea nu accepta sa faca compromisuri. Vor totul sa se intample repede, de la sine si fara niciun efort. Asta e motivul pentru care ti-am spus ce ti-am spus. Sunt conectat la asta. Te rog sa ma ierti daca te-am ranit cu ceva, dar asta e adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Inteleg dar totusi sa nu generalizam, inca mai sper sa mai fie si femei cu capul pe umeri.
Dar da iti dau dreptate, si eu cam de astea am dat pana acum.
Asta e motivul pentru care pana acum am facut-o numai cu tipe mai mari ca mine, ca cele mai mici ca mine m-au refuzat, alea mari erau cu 5-8 ani mai mari, ele doreau ceva tinar happy

| Werrich a răspuns:

Asta este trista realitate într-o lume sexualizata în care sentimentele nu mai contează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si totusi din fericire nu sunt virgin laughing am trait mai multe aventuri dar mi s- a luat. Dar am primit deja 2 refuzuri ca nu am experienta sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''Fratilor, voua vi se pare normal ca o femeie sa tina cont de experienta sexuala? ''
Da, dacă deja vorbim de bărbați de peste 20 de ani. Dacă e trecut de 25 şi e neexperimentat pentru mine e pa şi nu din cauza calității proaste a sexului, ci din cauza faptului că e dubios ca la vârsta aia să nu ai deja experiență sexuală. Tipul în cauză sigur are ceva probleme.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Of inseamna ca mai am 6 luni si sunt pa.
Si ce ar trebui sa fac? Sa ma duc la o prostituata sau sa ma dezvirginez cu una care ma vrea numai pentru trup?(nu suflet sad) Pentru ca asa a zis cineva pe net, ca e dubios sa fi peste 25 de ani virgin.
Asa si eu pot sa ma apuc sa judec ca fetele care au facut nu stiu ce, nu stiu cum au probleme si nu vreau sa fiu cu ele intr-o relatie. Pana la urma cine nu are *probleme?

| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

Dezvirginarea la curwe nu se pune, e degeaba.Mersul la curwe e josnic în general.Ideea e să fii tu capabil să o faci pe una să se culce cu tine fără să trebuiască să o plăteşti pentru asta.Fie că este vorba de o tipă cu care ai o aventură sau una cu care vei forma o relație.

| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

Nu te lu a dupa persoanele astea ele nu au empatie. Nu pot gandii rational ele, pana la urma nici nu cred ca e nevoie de exp. Prima partida de sex la mine a fost la 23 de ani, si ce crezi, tipa mi-a zis ca am potential, deci astea care spun ca, cauta pe cineva sa le satisfaca sunt niste frustrate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca esti o nasoala, sincer, sa ti fie rusine ca nu ai da vreo sansa la o persoana de genul. Da tu crezi ca barbatii nu tin cont daca femeile au exp? Ce te dai asa importanta, crezi ca doar barbatii f,*t? Si femeile au destule pozitii, asa ca degaba ai conceptiile astea de rahat ca doar barbatu e dator sa satisfaca

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am avut 5 aventuri si nici nu am initiat partida, adica tu crezi ca doar barbatul initiaza, daca crezi asta grrsesti. Si ca tot vorbim de varsta, o tipa mai mare mereu va cauta tipi mai tineri, eu am facut o cu tipe de 30, 35 de ani. Si mi au oferit atentie, e nornal sa doresc sa o fac sa se simta bine, asa cum pot eu. Dar o persoana ca tine nu merita sa fie satisfacuta fiindca are principii nasoale

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Cred ca esti o nasoala"
Da,sunt,ăsta e cuvântul care mă descrie perfect. sad
"sa ti fie rusine ca nu ai da vreo sansa la o persoana de genul."
Ruşine să-mi fie.În pământ să intru din cauza ei.
"Da tu crezi ca barbatii nu tin cont daca femeile au exp?"
Nu, nu cred asta.
"Ce te dai asa importanta"
Unde m-am dat importantă? Cu ce?
Întrebarea era despre experiența sexuală a bărbaților, dar da, ce am scris mai sus e valabil şi pentru femei, nu fac discriminare.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt lucruri mult mai josnice.
Mai nu stiu ce sa zic daca sunt capabil.
Nu cred ca o pot face pe una sa se culce cu mine, daca vrea vrea ea de buna voie sa intre in viata mea, bine daca nu larevedere, eu nu merg pe ideea cine domina pe cine.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

In ziua de azi toti retardatii au relatii, Mai bine stai singur decat sa fi cu una care te inseala pe la spatele Tau.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles, scuze ca am interpretat gresit. credeam ca te referi doar la barbati. Apreciez ca nu faci discriminari.
Mai si mie mi s-ar parea ciudat ca sa nu faca macar de cateva ori sex pana la anumite varste, dar legat de relatie poate nu a avut timp, poate nu are chef sa isi piarda timpul.....eu personal nu am vrut, pentru ca sunt o persoana sensibila si imi e greu cu atasamentul. Dar oricum am avut zeci de ocazii.
Dar nu mi se paree ceva greu sa faci sex, adica mi se pare ca gandim prea mult noi oamenii cand vine vorba de sex. E asa simplu daca vine natural si indiferent ca esti femeie sau barbat, trebuie sa oferi si tu ceva, sa fie ceva reciproc. parerea mea ca femeile care stau ca lemnul, ar merita sa fie singure.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"dar legat de relatie poate nu a avut timp, poate nu are chef sa isi piarda timpul"
Nu e neapărat vorba de relații.
"Dar nu mi se paree ceva greu sa faci sex"
Pentru unii este.Mai ales să-l obțină fără să plătească pentru el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai, acum sincer nu vreau sa ma laud dar am muncit sa arat atragator, fac de la 17 ani sport, si incerc sa ma ingrijesc, sa arat oke, sa fiu oarecum dorit cand leg cu cineva o conexiune.
Eu ma refer nu mi se pare greu sa fac sex, si pentru nimeni nu ar trebui sa fie, din 2-3 partide se invata. Dar mai trebuie sa stii si teorie, ca degaba esti dotat daca nu cunosti organismul feminin, la fel si femeia, degaba arata bine daca nu stie sa excite barbatul cu punctele erogene, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

Te inteleg man, ideea este sa muncim sa devenim o mai buna versiune a noastra, trebuie sa avem 1-2 calitati bune sa fim doriti, si restul vin de la sine, sau cel putin nu vor conta foarte mult.
Eu pun accent pe studiu, educatie si pe aspectul fizic. 2 calitati destul de dorite de femei, dar putine vor aprecia cu adevarat ce este normal. Va veni si vremea noastra dar trebuie sa cautam unde trebuie.

| Adolf8 a răspuns:

O femeie care te iubește nu ii pasă de experienta ta sexuală.

| anonim_4396 explică (pentru Adolf8):

Inteleg, dar e greu sa-mi dau seama. Ideea e ca am vrut sa intru pana acum in 2 relatii, si imediat cum am iesit dupa cateva iesiri au vrut sa facem sex, banuiesc ca au vrut sa ma testeze?

| Adolf8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este vorba de test. Contează să fi sincer și sa le spui că e prima ta experiență cu o femeie. Să fi corect și respectuos, iubirea dintre voi doi să fi unic și romantic. Să fiți pe o undă de lungime. Să îți placă femeia cat fizic și psihic și invers. Sinceritatea este pe primul loc într-o relație.