| IamGIPSY a întrebat:

As dori niste pareri!
Barbatul X si femeia Y sunt impreuna de un anumit timp (5 luni). O alta femeie, Z se indragosteste de acelasi barbat X, stiind ca este intr-o relatie si il face si pe el sa se indragosteasca de ea.
Barbatul ii propune femeii Z, ca daca vor sa ramana impreuna, sa aiba o relatie "ascunsa" pana cand acesta va incerca sa termine relatia cu prima femeie (cea cu care are relatia de 5 luni). Femeia Z accepta. Cele 2 femei se cunosc, insa femeia Z nu ii spune nimic celeilalte,se comporta ca si cum totul ar fi normal.
Ce parere aveti despre femeia Z? Este corect sa se poarte asa? Sau sa se bage intre cei 2, stiind ca aveau o relatie? Ba mai mult,cunoscand-o pe femeia Y, sa nu ii spuna nimic?

9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

"Barbatul ii propune femeii Z, ca daca vor sa ramana impreuna, sa aiba o relatie "ascunsa" pana cand acesta va incerca sa termine relatia cu prima femeie (cea cu care are relatia de 5 luni)."

bhahahaha, buna aia cu lasatul.

"Cele 2 femei se cunosc, insa femeia Z nu ii spune nimic celeilalte, se comporta ca si cum totul ar fi normal."

da, ma intreb care din ele esti.
te-ai dat de gol singura, puteai sa spui ca tu esti si gata, faptul ca tu ai ascuns ca esti a doua, a denotat faptul ca stii ca vei fi criticata, pentru ca majoritatea fetelor care aleg sa fie no2 sunt criticate.
nu e vina ta, esti doar indragostita de un om cuplat, e un tip care se simte bine jucand la doua capete.
daca iti convine pe ce pozitie esti, bine, nu-ti convine, ori te retragi, ori faci ceva sa-l innebunesti sa nu te mai scoata din cap si sa aleaga sa fie doar cu tine.
toti zic ca o lasa pe prima sa fie cu a doua, asta o zice sa te faca sa te simti mai bine, in timpul in care tu speri asta, el joaca bine mersi cu amandoua.

daca y e prietena ta (nu cunostinta, ma refer la best friends), atunci meriti sa fii criticata, aspru chiar.

| wolder a răspuns:

Femeia Z n-ar trebui sa accepte asa ceva, daca o vrea pe ea, atunci o paraseste pe femeie Y.
Daca face asa atunci femeia z inseamna ca-i o prefacuta si o pan*rama.

Nu e corect nici din partea femeii z mai ales din partea barbatului, el le vrea pe ambele, sa se decida!

| Oana92 a răspuns:

Femeia Z e de cea mai joaca speta, iar barbatul X e si mai si...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva faci parte din aceasta poveste?

| IamGIPSY explică (pentru anonim_4396):

Da,fac

| anonim_4396 a răspuns (pentru IamGIPSY):

Ok.Am sa iti spun ceva:stiu ca multe nu sunt corecte pe lume, dar exista o vorba:inimii nu ii poti da ordine.Restul,depinde doar de persoanele in cauza, de respectul unuia fata de celalalt si nu in ultimul rand de iubirea ce si-o poarta.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu este corect sa ai o relatie ascunsa paralela. Si cred ca asta stii si singur/a. Barbatii fac asa ceva destul de des fiindca ei instinctual isi doresc cat mai multe relatii sexuale cu cat mai multe femei si ii consider lipsiti de respect fata de cea cu care sunt intr-o relatie deja. Eu chiar nu inteleg de ce te mai implici intr-o relatie daca esti atat de disperat dupa aventuri. Nu te mai implica si culca-te cu toate femeile care te vor si care pica. Sau daca nu mai merge relatia rupe-o si poti fi liber in a face ce iti doresti. Cat despre femeile care se baga in relatia altora chiar sunt niste fiinte lipsite de scrupule, lipsite de caracter, de bun simt. Cred ca au o pasiune in a face pe cineva sa sufere, nu se gandesc nici macar la faptul ca intr-o zi viata le poate raspunde cu aceeasi moneda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cele doua sunt prietene foarte bune, atunci "Z" chiar merita criticata. Sunt lucururi pe care nu le faci, sub nici o forma, prietenilor adevarati.

Desigur, cel mai vinovat in toata treaba este barbatul care isi inseala iubita.

| AlexTG a răspuns:

Bineinteles ca nu e corect ce a facut "femeia Z"! Dar nu e numai vina ei. Daca barbatul isi iubea femeia cu care era intr-o relatie de 5 luni, nu se lasa "vrajit" de alta. Daca ai trecut sau treci prin asta, ai grija cu astfel de persoane. In plus sa nu iti para rau dupa el. Daca asta a ales, asta e, a fost alegerea lui. Nu e bine sa iti cladesti fericirea pe nefericirea altuia.