| MissJJ a întrebat:

Frumusetea implica un risc cand vine vorba de relatii,reprezinta oare un handicap?! Am auzit foarte multe pareri legate de aspectul fizic al viitorului partener care ar fi direct proportional cu fidelitatea acestuia - cu cat e mai aratos, cu atat creste probabilitatea sa te insele.Ce parere aveti despre acest subiect?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Frumusetea pentru mine este un atu, nu un handicap.Handicap, poate pentru cei care nu o detin.

Si eu am auzit foarte multe barfe de genul, cum ca, cu cat este mai bogat, frumos, smecher.etc cu atat te va insela mai repede.Pentru ca fetele trag la ei si atunci normal ca au succes.
Pentru mine asta nu e valabil.Nu ma i-au dupa ce zice lumea, pentru ca cine vrea sa insele tot inseala indiferent ca e frumos sau urat.Asta tine de caracterul fiecaruia, de cap si de implicarea pe care o ai intr-o relatie, bineinteles.
In cazul acesta toti ar trebui sa ne cautam parteneri urati si vai de ei ca asa nu vom mai fi inselatistraight face

| RAY a răspuns (pentru Raiiiisa):

Frumos spus, lipsa frumuseti e un handicap clar

| MissJJ explică (pentru Raiiiisa):

Ai pus punctul pe i.Intr-adevar cine vrea sa te insele, te inseala indiferent de aspect.Totusi am remarcat cum multi au prejudecata asta, tocmai de aceea am abordat subiectul, cei care citesc intrebarea si raspunsurile primite, argumentate sa-i faca sa inteleaga ca un om atractiv dpdv fizic a primit un dar al naturii, nu e ceva ce au facut sa il aiba.Este un noroc mai degraba.

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu.
Fidelitatea e direct proportionala cu intelepciunea barbatului.

| RAY a răspuns:

Pai sa gandim logic daca fata e frumoasa ea va urmarita de multi baieti desi trebuie sa ti de ea la fel si cu baiatul, acuma diferea de la persoana la persoana, draga nu te iau ca esti prea frumoasa si ma vei insela o iau pe bunicata

| Exilee a răspuns:

Este amuzant sa vezi niste mascarici care bazandu-se pe frumusetea lor ajung sa creada ca totul se invarte in jurul lor rolling on the floor
"m auzit foarte multe pareri " Nu trebuie sa te ghidezi dupa opiniile altora. Ceea ce ai presupus tu este un fapt nedovedit si o speculatie. NU zic ca nu ar fi adevarat, dar doar ca nu cunoastem sufletul fiecaruia si nici nu vom ajunge vreodata sa-l intelegem total (si subliniez acest termen) din acest punct de vedere.

| MissJJ explică (pentru Exilee):

Nu am precizat niciunde ca as merge pe opiniile altora, era un punct de pornire al intrebarii cu scopul de a afla si dezbate mai multe variante.Sunt cazuri si cazuri,bazate pe experientele fiecaruia. Spre exemplu atat unii barbati, cat si unele femei au impresia ca frumusetea fizica ar fi un risc asumat, deoarece exista foarte multi admiratori care roiesc in jurul partenerului, de aici frica de a fi inselat, parasit in favoarea altcuiva.Frumusetea de cele mai multe ori intimideaza (la prima vedere).

| Niiiicu a răspuns:

Eu nu cred ca asta ar fi un impediment, daca este dragoste poate fi la fel de fidel ca cineva mai putin frumos sa spunem, eu nu as putea sa imi insel iubita...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te inseala, asa este. Dar apoi il doare din nou undeva si o ia ca la inceput.

| wawe a răspuns:

Mai bine unu care arata bine si stie sa refuze eventualele pretendente, decat unu urat care se duce cu prima venita.