| Insomnii a întrebat:

Ce credeti, cati la suta dintre barbati se tem de femei frumoase? Adica le privesc, le admira, unii au curaj sa si flirteze, dar cand vine vorba de ceva serios, bat in retragere.
Este o dovada de curaj sa ai langa tine o femeie frumoasa?
Aceleasi intrebari as putea sa le pun si in legatura cu barbatii, care atrag privirile, datorita look-ului sau, iesit din limitele normalului. Doamnelor, Domnisoarelor, ii acceptati langa voi sau ii evitati, fugiti de ei?
Poate fi considerata frumusetea (exterioara, nu vorbim de suflet acum) un handicap, cand vine vorba de relatii/dragoste?
Oare doar cei fara creier au tupeu/curaj sau e doar o coincidenta cad invita o femeie/fata/baiat/barbat?
Multumesc anticipat!
P. S. Scuzati categoria dar vreau si eu cateva raspunsuri, multumesc.(apropo dau fundita celui mai bun raspuns)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sincer vorbind o femeie frumoasa poate fi si un esec total mai ales daca e sa fie si pe bani face saracul barbat infarct. Eu prefer o fata virgina chiar daca e urata nu imi pasa dar treaba cu virginitetea conteaza mult la mine.

| JesterRO a răspuns:

A mai fost intrebarea asta, acolo de unde ai copiat-o.
De ce nu te uiti direct pe raspunsuri?

| Alessio_8778 a răspuns:

Barbatii se frustreaza de faptul ca ar putea fi respinsi de o femeie si asta duce la inhibare, multi barbati asteapta acelasi lucru de la o femeie, sa faca ea primul pas! Daca un barbat te admira asta nu inseamna ca vrea sa fie neaparat cu tine, sunt care vor o aventura si nimic mai mult dar sunt care vor si mai mult de o aventura, poate ceva serios, fie ca o accepti sau nu asta e realitatea!

Ca sa ai langa tine o femeie frumoasa ai nevoie de curaj, dar ca sa ai o femeie frumoasa nu ai nevoie numai de curaj ci si de maturitate, ceea ce multora le lipseste

Eu cred ca si frumusetea exterioara are avantajul ei, dar asta pe moment, depinde de persoana.sunt fete care cauta baieti frumosi,altele cauta maturi, altele cauta cu bani, masini etc depinde de la o persoana la alta