| EuCuTine a întrebat:

Mereu m am comportat bine cu toate fetele pentru ca eu asa consider ca este bine.In feb am cuoscut o fata pe net si am vb ff multe si tot imi zicea ca " nu stiu ce imi faci dar iti spun tot ce ma intrebi chiar mai multe decat ar trebui pentru ca nu te cunosc" am vb cu ea 2 saptamani dupa perioada asta i am cerut fb si dupa am realizat ca o stiu...era fost prietena a uni prieten oO si tipu asta tot o scotea de pe skype cand eu o bagam si etc. Fata vb cu mine din ce in ce mai mult chiar ff mult sms, tel, skype, yahoo orice mijloc de comunicare pana...am avut o problema si nu am raspuns pe skype, mess, tel etc si ea s-a suparat super tare l am rugat pe un prieten bun care o cunostea sa vb cu ea pentru ca ea imi spusese ca " nu vreau sa aud explicati tampite in leg cu ziua de azi" si tipu a vb si dupa am reinceput sa vb cu ea dar nu chiar asa de mult. Dupa un timp sa aflu ca tipu vb ff mult cu ea si normal ca m am suparat. Am vb cu "prietenul" si el a zis ca nu vrea sa fie cu ea si ca daca vrea ii da ignor ca nu o intereseaza.Tot am continuat sa iesim impreuna pana azi cand am fost la film si in timpul filmului am vazut ca ea il ia pe fostul prieten de mana si dupa si pe prietenul meu ( cel care l am pus sa vb cu ea ) adica era cu mana pe picioarele la aman2. Normal ca imi venea sa fac o criza de nervi cand am vazut asta dar nu merita.Am plecat si dupa ea s-a dus acasa si eu am mers la unu din prieteni acasa pentru ca aveam un party, aici am vb cu ei si le am zis de chestia asta si aman2 au zis ca pe ei nu ii intereseaza de ea si decat sa raman eu suparat pe ei ca vb cu ea si ii zic ca nu mai avem ce vb. Eu am vb cu tipa si i am zis exact ce avem pe inima si ca sa fie fericita ca din cauza ei s-au despartit 4 prieteni.
1. unde am gresit in leg cu ea?
2. ce sa fac acum sa ii zic pa ei si sa raman cu prieteni mei \ sa le zic pa la toti \ sa trec cu vederea peste si sa fiu eu ala cu obraz pana la capat.
3. cum sa ii arat ca eu tin la ea foarte mult chiar daca dupa faza asta nu ar mai trebui.
4. fostul a zis asa " eu nu am pus mana pe ea ci ea a inceput " si prietenul care a vb cu ea a zis ca " eu am pus si dupa ea a continuat "
5. nu stiu ce sa fac in legatura cu toti
6. daca nu o "iert" ea nu mai iese cu noi si daca fac asta ramane cu pica pe mine si nu vreau asta.
Eu am 17 ani, ea 15, fostul are 18 si tipu care a vb cu ea are 16 asta asa ca sa va ajute putin mai mult. Simt ca mor cand am de ales intre chesti din astea. In momentul de fata inca tin la ea ( chiar daca ea sigur nu mai tine la mine ) dar simt ca nu ma merita si ca imi bat joc de mine singur fara ca ea sa faca ceva in plus. Am in cap o mare, mare varza. Multumesc celor care citesc si ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Elisa a răspuns:

1. Tu nu ai gresit niciunde. Ei i place sa se joace cu sentimentele altora. Poate lucrul asta se mosteneste din familia de unde provine sau poate ca asa e caracterul ei.

2. Sa iti pastrezi prietenii si sa o lasi in pace pe aceea fata. Nu cred ca e de nasul tau.

3. Mai bine las-o in pace ca i place sa umble cu toti deodata. sau poate ca face lucrul asta ca sa iti dea tie stres si sa te deruteze.

4. Acum adevarul e la mijloc.

5. Pe ea sa o dai laoparte iar pe ei sa i mai pastrezi un pic, ca sa le vezi adevarata fata.

6. Las-o sa creada ce vrea. Nu o ierta, arata-i ca tot ea trebuie sa regrete.

fundita?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine cauta o fata singurica si mai de treaba decat una cu fite in cap.

| EuCuTine explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Eu chiar si in momentul asta mai tin la ea chiar daca sigur ma uraste pentru ca eu am inceput scandalul. As renunta la ea dar as avea un dusman in plus si este o vb " tine dusmani aproape de casa..." eu nu vrea sa fiu "judecatorul" in grupul meu de prieteni. Vreau doar sa afle ea si ei ce cred fiecare despre fiecare si sa traga o linie si sa decida ei...pentru ca tipu ( amicul care a vb cu ea ) el nu se considera vinovat chiar daca dupa mine el este cel mai vinovat pentru ca el nu a refuzato ci a contiunuat, ma minti si a ascuns toate astea fata de mine.

| stuff144 a răspuns:

Dupa cum mi se pare, tu esti un tip chiar de treaba si conider ca acea fata nu merita dragostea ta. daca s-a data la mai multi tipi o data, pai suza-ma dar asta nu e una in care sa ai incredere. nu te simti vinovat. incearca sa ramai cu prietenii tai si sa o uiti pe ea pentru ca NU MERITA. nu e ultima fata de pe pamant, cu siguranta o sa mai gasesti si altele.

| Trufa_7676 a răspuns:

Din moment ce cunosc problema, implicit "prietenii" eu le-as da cu picioru` si lor si lu` zuza aia nesimtita cu atitudine de curva.
Nu-i vorba de obraz, e vorba de orgoliu si respect. Atata timp cat ei ti-au facut toate astea e clar ca nu merita, iar daca le-o ierti inseamna ca te lasi calcat in picioare.
Eu ti-am zis, mereu exista peste-n balta, iar fetita asta e o rasfatata care are impresii de persoana matura, si chiar nu e.
Prietenii astia ai tai, din moment ce stiau problema nu era nevoie sa continue "jocul ei", daca le pasa asa tare de tine si de sentimentele tale.
Daca o ierti o sa fi mereu si mereu calcat in picioare, exact ca acum, ca deh` tu nu vrei sa poarte "pica pe tine". Pana la urma, iti pasa chiar asa tare de parerea unor nimicuri? Pentru ca sunt nimicuri.

^Nu-ti mai cauta tu jumatatea, asteapta sa vina ea la tine. Fata asta e clar ca nu te merita.

| Alysée a răspuns:

Se joaca cu voi, cred ca se simte buricu pamantului
fetele de genul ei sunt in stare de orice
3.e o c--rva
4. uito,dar cel mai simplu vb serios cu ea,daca nu intelege sau nu te place sincer, nai pierdut mare lucru
sper sati treaca ai putea sai raspunzi cu aceeasi moneda, chiar recomand