| marry_2494 a întrebat:

M-am impacat cu fostul prieten si cred ca am gresit pentru ca desi incearca sa se schimbe cateodata mai vorbeste urat si nu ma apreciaza indeajuns. incep sa regret ca am respins iubirea baiatului celuilalt care ma trata ca pe o printesa si ii placea sincer de mine si isi dorea o relatie seriosa cu mine. nu stiu ce sa mai fac, nu as vrea sa ma despart de prietenul meu mi-e frica ca o sa stea cu o prietena de-a mea pentru ca ea il iubeste si ar incerca asta, nu as suporta sa-i vad impreuna. ce parere aveti? mersi!

Răspuns Câştigător
| aryana_4212 a răspuns:

Mari sa stii ca tot ce conteaza e ce simti tu pentru prietenu actual sau pentru celalalt.Gandestete bine si lasa-l in pace pe asta cu care esti ca nu e de tine.O data ce vorbeste urat cu tine nu o sa se schimbe si mai tarziu o sa fie poate si mai rau de asta (o sa ajunga sa faca ce vrea cu tine si doamne feri sa nu te si loveasca) sunt destui de genu asta.
Prietena ta daca e o prietena adevarata nu o sa umble cu el si daca o sa o faca lasa-o sa dea ea cu capu sa vada ce face el si ce fel de persoana e.Nu trebuie sa iti pese o sa vada ce frumos e sa pierzi o prietenie pentru un baiat care nu merita. Daca poti ia-l pe cel care te trateaza frumos si cu timpu o sa-l uiti definitiv pe actualu si ai sa-mi multumesti.Eu stiu ce zic ca si eu am trecut prin ce treci tu dar si mai rau.Am dat de un baiat mai bun si m-am refugiat in bratele lui si cu timpu am uitat tot. Unde e iubire si caldura acolo sa tragi.
PS.O prietenie o castigi greu dar de pierdut o pierzi cel mai usor,
Succes sper ca te-am ajutat pupyk

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Asta este pe principiul să moara capra vecinului, nu să ai și tu o capră.
Adică încep sa regret ca am respins iubirea baiatului celuilalt care ma trata ca pe o printesa si ii placea sincer de mine si isi dorea o relatie seriosa cu mine, dar nu vreau nici măcar încerc să mă întorc la el, dacă m-ar mai accepta acum, numai că vreau să îi fac rău asteia și nu îmi pasă, că îmi fac mie, singură rău în felul acesta!
Să moară dracului, să moara capra vecinului, că asta este important, pentru tine.

| getutageo a răspuns:

Hey,curajhappy! Daca eceea prietena este una adevarta orcat de mult ar tine la el ar trebui sa renunte pentru prietenia voastra... daca fostul iubit te trata asa de bine de ce ai renumtat la el, pe cand cel actual nu prea o face asa cum trebuie. Parerea mea este sa renunti la cel actual este pentru binele tau.winking sper ca am fost de ajutor :-X

| marry_2494 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi :* va pup