| MarcelinoPanivino00 a întrebat:

Funda! Care este mai exact perioada fertila si cea mai nefertila? Chiar si in timpul perioadei nefertile poti ramane insarcinata daca nu te protejezi?

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

La un ciclu regulat perioada fertila este a14a-17-a zi, dar trebuie sa tii cont ca un spermatodoid traieste 48 ore in vagin! dar nu-i sigura chestia! protejarea-i sigura!

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca ciclul tau este regulat se poate calcula usor perioada fertila si cea nefertila cu ajutorul calculatoarelor de pe netthttp://www.desprecopii.com/info.asp?id=78

| lyrics a răspuns:

Perioada nefertila, cateva zile inaintea si dupa menstruatsie, in timpul menstruatsiei.
sunt sanse sa ramai insarcinata in perioada nefertila dar mai reduse

| lovenotsex a răspuns:

Oricand poti ramane insarcinata daca nu te protejezi.Niciodata nu zi niciodata si nu risca.

| IloveCats a răspuns:

Http://www.stilfeminin.ro/woman/

Oricum, riscul este minim in perioada nefertila, dar totusi exista :)