| Puiu_3680 a întrebat:

Funda! De 2 saptamani m-am cunoscut cu o fata la voluntariat, unde mergem de 2 ori pe saptamana, care a inceput sa-mi placa.Eu la acel moment,si chiar acum, sunt indragostit de altcineva dar e o poveste complicata aici si am zis ca nu strica sa cunosc pe altcineva. Vorbesc cu ea de 3 zile,nu stiam daca are prieten, iar ieri am facut pasul cel mare pe care ea l-a acceptat deci ne-am comportat ca iubitii timp de o zi insa apoi ma anunta ca are prieten de 5 luni cu care nu se mai intelege deloc si daca nu ma supar,eu cu ea putem continua sub aceeasi forma:relatie secreta pe care sa o stim doar noi,eu am fost intelegator si am fost de acord. Daca voi ajunge sa ma atasez de ea ce ar trebui sa fac? Cat mai multe sfaturi despre aceasta situatie, va rog. P.S. am 17 ani

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Daca nu o poti tine la stadiul de aventura, mai bine nu te bagi.
Va jucati aiurea cu vietile a 4 oameni.
Normal si matur ar fi ca fiecare sa isi rezolve problemele de cuplu intai.
Voi vreti sa evadati cumva de responsabilitati. Nu va va aduce nimic bun...

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Clar gresiti amandoi.
-ea greseste fata de prietenul ei pentru ca ar trebui sa clarifice problemele si apoi sa le rezolve din cuplul lor.Da dovada ca nu are bun simt si respect fata de ea in primul rand si apoi fata de prietenul ei.
-tu? idem ea.

Rezolvati-va problemele din cuplu mai intai.
Nu cred ca ti-ar conveni sa afli ca prietena ta face exact acelasi lucru.
Sunt chestii de obraz pana la urmawinking

| justsummer a răspuns:

Incearca sa te pui in locul prietenului ei cum te-ai simti sa te insele iubita? Si mai ales nu-ti doresti sa poti merge oriunde cu ea sa iesiti in oras fara sa va ganditi ca va vede prietenul ei? Cred ca fata are nevoie doar de putina distractie ai e foarte atasata de iubitul ei de vreme ce nu a vrut sa renunte la el si ca se foloseste de tine.

| alexcoman34 a răspuns:

Ar trebui ca tu sa decizi, cea ce vei face.
Oricum, daca are o relatie de 5 luni. si nu ii place persoana acea, adica nu se mai intelege bine, de ce ar vrea sa tina relatia voastra secreta.
Sper ca te-am ajutat!

| Puiu_3680 explică (pentru alexcoman34):

E complicat.Multumesc ca ai incercat..totusi,raspunsul tau nu ma ajuta.