| silviu766 a întrebat:

Funda! PLZ cititi ca dau funda! va rog
Buna TPU, deci, de cateva luni m-am schimbat.
Adica inainte mergeam des peafara cu prieteni stateam pe la poarta jucam fotbal mergeam sa ne scaldam si multe alte chesti!
Dar de cateva luni nu mia sunt asa sad
prefer sa fiu singur, am inceput sa stau din ce in ce mai mult la calculator, si nu ies peafara aproape deloc, este zi in car enu ies deloc sau ies doar 1-2 ori sa zic si stau doar vreo 5-10 minute dupa ma intorc iar in casa si stau singur.
Mai vin catodata prieteni pe la mine si zic sa mergem la fotbla sau sa ne scaldam sau altceva si eu nu vreau, nu stiu dc dar pur si simplu vreau sa stau doar in casa!
ma uit la tv sau stua pe calc altceva nu pra fac sad
deovreme m-am obisnuit cu asta. de cateva luni. si acum parca sunt si mai rusinos si n umai sunt asa indraznet ca inainte si nu mai merg cu prieteni peafara sad
Si nu stiu dc dar ziua nu am chef sa fac mai nimic nici sa merg pana la magazin sau pana la poarta, in schimb noaptea tot as vrea sa merg peafara sau pe la poarta laughing sa fac ceva...noaptea n-am chef sa stau in casa si ziua toata ziua is in casa sad
duc o vaitza monotona, aidk fac aceleasi lucruri in fiecare zi si nuhs ucm sa scap de asta crying si oare dc m-am schimbat asa brusc? ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| KySyB3B3 a răspuns:

Probabil te-ai plictisit de ordinea intamplarilor. poate vrei sa schimbi ceva in viata ta si nu sti cum, probabil sti ca, cu trecerea zilelor/anilor esti mai matur si gandesti alfel ai vrea sa poti schimba ceva dar nu sti cum. posibil sa consideri ca seara lururile se petrec alfel...sau inainte te atragea o fata sau alceva care vroiai sa iesi in fiecare zi.incerca sa mai schimbi ceva dar nu sa stai in casa.succes.Fundabatting eyelashes?

4 răspunsuri:
| star4all a răspuns:

Cum sa scapi, revii la normal. Iesi ziua chiar daca nu ai chef, prinzi chef pe drum. Mergi la un fotbal daca te cheama baietii, nu sta boschet in casa.

De ce te-ai schimbat, de tot. Poate e si varsta cand te apua toate nebuniile. Da las ca-ti trece. Apucate ma si fa ceva uitl : alearga seara, fa un pic de sportwinking

Ca sa scapi de monotonie fa-ti o prietena. Ohooo numa monotonie nu ai sa mai vezi cand ai o prietena laughing

Toata ziua ai sa vrei sa iesi pe afara iti zic eu. Si inca o chestie era sa uit : normal ca ai devenit mai timid daca stai numa in casa ce sa-ti fac.

Singurul mod e sa iesi omule afara, alt remediu n-ai laughing

| AbysWallker a răspuns:

Incearca sa lasi calculatorul si televizorul stai pe afara timp de 1 saptamana sa nu te joci pe pc si nici sa nu te uiti la tv... incearca doar sa reintri in ritmul tau...

| AbysWallker a răspuns:

A da si stii dc tot faci asa? pentru ca acum tu vrei sa te joci pe pc sa te uiti la tv iar cand te plictisesti vrei sa iesi afara deci incearca sa lasi pc-ul si tv-ulwinking

| roby7655 a răspuns:

Un lucru esential in ceea ce te priveste pe tine e faptul ca probabil de foarte multa vreme nu ai reusit sa-ti faci o relatie! Sincer te sfatuiesc sa-ti schimbi comportamentul pentru ca cel de care dai dovada in prezent nu te va duce la nimic bun! Asa sunt si eu acum dar mai putin,nu exagerez! Fi comunicativ,iesi cu prietenii,joaca carti fotbal, stai cu fetele, fi carismatic si nu mai sta izolat pentru ca i-ti faci rau singur! Multa bafta! O zi buna!