| danky a întrebat:

Funda:Sal la toti am ajuns la disperare a fost frumoas la inceput ne-am certat din niste chestii sau auzit niste chestii ca eu am avut treaba cu o fata ne-am certat iar dupa alte probleme iar ne-am certat ea s-a schimbat mult e primul an de liceu poate de asta ultima data ne-am certat si nu am vb vreo 4 zile in alea 4 zile ea s-a vazut cu unu dupa 4 zile eu m-am intors la ea poate ca nu am gresit eu cand ne-am certat dar pentru mine nu am contat niciodata daca am gresit eu sau eu, eu m-am intors sa fim iar impreuna ca nu pot fara ea si nu-mi pasa ce trebuie sa fac ca sa fim impreuna ultima data cand ne-am certat mi-a zis ca nu mai vrea sa aiba ceva cu mine si cu noi nu am zis nimic am trecut peste asta am trecut peste chestia ca s-a vazut cu ala am auzit ca sa si sarutat cu ala dar eu o cred pe ea si ea mi-a zis ca doar s-a vazut cu el dar nu sau sarutat avem 2 ani aproape impreuna si ma intreb oare mai avem vreo sansa sa fim ca la inceput? sa fie totul bine acum ne certam foarte des si m-am saturat si eu si ea de certuri dar nu vreau sa ma despart de ea sadcryingcrying eu tin mult la ea si nu pot fara ea is dependent de ea nu stiu ce sa fac am facut tot ce am stiut ca sa fie ca inainte dar in zadar sad help ( nu luati la misto si scuze pentru greseli daca am facut)

Răspuns Câştigător
| CatalinaC a răspuns:

Cam dura situatia. uite ce e.stiu ca poate suna ff urat si pare greu, dar aceasta fata practic te joaca pe degete. Face ce vrea din tine. Tie unde iti este orgoliul ala masculin? Nu au putut sa te faca altele si te face o pustoiaca de 15-16.sa nu crezi ca daca eu zic asta, sunt mai mare.nu. Doar ca sunt realista si imi dau seama cum este lumea privita de lume. Ceea ce face ea, sunt ifose acum. ifose de pustoaica. poate ca intr-adevar inca te iubeste, doar ca iti da asa cate o lovitura sub centura ca sa zic asa. De ce? Pentru ca i-ai permis prea multe si acum si-a luat-o in cap. Prea esti moale. Asta e asa ca sfat de viitor, pentru ca din ce zici tu, ea chiar nu vrea sa mai continuie relatia. mai incearca odaa si pentru ultima oara, apoi, crede-ma, ca roata cat o fi ea de patrata tot de-ntoarce cateodata. Ia sa incerci sa o eviti si sa te cuplezi si tu cu o alta fata.sa vezi. ii convine? nu prea cred. Atunci poate o s aisi dea seama cu adevarat, sau nu. Daca de aceasta ultima data nu ti-a iesit nimic si tot nu v-ati impacat, urla, zbiara, plangi, numai sa o uiti ca asa se poate juca cu tine mereu. Succes >big grin

4 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

Sa iau la misto? Mai degraba m`ar lua pe mine lumea la misto. Sunt in aceiasi situatie DAR la mine sunt 2 lucruri dif laughing: 1- relatie pe net (poate ti se pare ciudat, nu m`am vazut niciodata cu el, il cunosc de 2 ani-1 an jum relatie, si is dependenta de el cum ai spus si u, ne certam in fiecare zi de vreo luna 2 ns ce tot avem. il iubesc poate la 15 ani altii zic sa`mi vad de scoala dar simt ca tine la mine. si nu l`as lasa pentru nici o cearta si APROAPE pentru nici o greseala de a lui) iar 2- is fata happy.

Nu stiu. dar poate are totusi ceva pr ta happy. poate ii suparata dintr`un motiv (nu pe tine, nu neaparat). poate chiar s`a saturat de relatie, poate vrea DOAR o mica pauza, sunt multe lucruri. la tine ii mai usor ca la mine u poti fi langa ea sa vb cu ea. `te vb cu ea si vz ce are incearca s`o intorci sa sucesti vb in asa fel in cat sa afli tot ce are tot ce o supara si dupa poti rezolva mai usor. Poate esti u suparat, poate ai u ceva si nu`ti dai seama. incearca sa privesti cumva (ns cum) problema din afara. Vz ce vrea si ea, ce vreti aman2. e pacat 2 ani, o iubesti. Banuiesc ca te iubeste (nu stiu). Orikum asta` o pasa proasta. ori o sa treaca (nu neaparat intr-o zi sau o luna. poate de ex sa te tina un an sau ns cat "pasa" asta proasta. important ii cat puteti indura si sa nu ajungeti sa stati aiurea si sa va saturati de certuri si inca sa iubiti. daca vz ca nu mai poti si consideri ca asta e cel mai bine fa o pauza in relatie. (scuze daca am incurcat vorbele sau daca nu intelegi laughing. mi putin somn si sunt si stresata :*) Sper sa-ti revi. crede`ma stiu cum te simti happy. Vezi ce faci :d bb yawn.

| тecнιннιlα a răspuns:

Si eu mi-as dori sa ma vad cu el. dar iti dai seama ca la cei 15 ani ai nostri nu prea putem si la noi distanta ii eu vest el est straight face. dar ar fi bine sa te vz cu ea. macar atunci a`ti fi impreuna si poate a`ti rezolva ceva happy. Eu simt ca m`am saturat de net de certuri cu el de toate porcariile. dar nu pot fara el. il iubesc si mai bine zis nu vreau. cand ne certam dupa ctv ore imi spune ca`i pare raw si ca ma iubeste. si se vede ca nu minte atunci si ma inmoi si trec peste happy. mi-as dori mult sa ma vad cu el de Craciun sau de revel (ziua lui) sunt sigura ca chiar daca ar fi sa nu ne mai vb daca ne-am vedea ne-ar trece tot cel putin pentru cateva luni. asa cred ca si la voi (poate). Sper sa va reveniti sa nu va mai certati. ideea e ca noi nu ne dam seama de PROSTIILE pe care le facem decat cand ii prea tarziu. happy... mi`or obosit ochii cred ca gresesc intr`una cand scriu yawn si daca ma duc in pat imi sare somnu straight face. tare happy...

| mispis a răspuns:

Pai de ce nu incerci sa nu o mai cauti cateva zile...sa vezi ce face. Daca te cauta ea, e de bine iar daca nu, sa nu o mai cauti nici tu, caci nu merita.Si oricum la un moment dat te va cauta iar atunci tu ai putea sa-i zici ca te vezi de cateva zile cu o fata de acolo din Italia, bla bla, bagi si tu niste minciuni. Ea oricum nu are cum sa afle ca nu e adevarat din moment ce tu esti in Italia.Si sa vezi ce face? daca e geloasa, inseamna ca mai tine la tine si atunci ar trebui sa-i zici ca daca vrea ca lucrurile sa mearga intre voi, sa faca si ea un efort si poate veti reusi.Ca tu ai lasat de la tine de prea multe ori.Totusi,incearca,nu ai ce pierde.Bafta:*.

| danky explică:

Ei bine nici eu nu ma vad cu ea sunt in Italia ea in ro ne vedem vara doar acum anul asta sper ca si de craciun sper nu stiu sigur eu vreau din tot sufletu sa ne vedem de craciun