| saraimiestenumele a întrebat:

FUNDA SI VOT. Pentru baietii/barbatii experimentati si fetele/femeile deasemeni. In primul vreau sa va zic ca mi-am facut acest cont in speranta de a ma ajuta cineva. Am 17 ani jumate si sunt cu un baiat de 4 luni, simt ca el este persoana cu care vreau sa-mi petrc restul vietii dar am o problema. SUNT VIRGINA. As vrea sa stiiu si eu urmatoarle lucruri despre actul sexual in sine:
deci.
1 :eu ma asez in pat el isi face treaba in fine preludiul. si dupa vine momentul ce tresa' fac sa-i dau eu prezervativul sau cum? mi-l cere el?
2:a inceput sa ma penetreze, mi se rupe himenul din prima oara cand intra sau dupa mai multe " du-te-vino"?
3: in timpul actului trebuie sa-i spun ceva? adica cum trebuie ca ma comport cu el?
4: cand mi' s-a rupt himenul incepe sa curga sange eu ce mama naibii fac? scuzati-mi expresia happy plec din camera sau pur si simplu continui si murdaresc si patul si pnm. ROG SERIOZITATE. VIATA MEA DEPINDE DE RASPUNSURILE VOASTRE.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Tu te asezi pe pat si nu stai de momaie ca el sa "isi faca treaba". Dragostea se face in doi. Preludiul cuprinde toate mangaierile si jocurile sexuale care preced raportul sexual. In timpul preludiului este stimulat intregul corp si mai ales zonele erogene. Lucru pe care il faceti impreuna, concomitent, el tie, tu lui.
2.Nu este obligatoriu ca himenul sa ti se rupa la prima penetrare. Himenul de regula este elastic si poate bine mersi fie sa ramana intact, fie sa se rupa doar putin.
3.In timpul actului sexual trebuie sa te comporti aproximativ ca in timpul preludiului. Gesturi, soapte, sarutari tandre.
4. Cand ti s-a rupt himenul (ma repet, daca se rupe) nu incepe sa curga sange ca la robinet, sunt acolo cateva picaturi care poate nici nu au sansa sa ajunga pe asternut. Asa ca nu ai niciun motiv pentru care sa pleci din camera

| saraimiestenumele explică (pentru anonim_4396):

Si tot nu m-ai lamurit cu prezervativul. ce fac cu el? trebuie sa aiba el? sau i'l dau eu? si daca da cand..inainte de preludiu sau dupa? Pentru ca eu stiam ca prezervativul este responsabilitatea fetei.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu-s aşa sigur că ai tu 17 ani, dar NU e treaba noastră să vă judecăm, ci să vă ajutăm...

DAR, nu aşa simplu cum vrei tu!

Dacă vrei răspuns la toate aceste întrebări, intră la profilul meu şi citeşte TOATE răspunsurile pe care le-am dat - 75 % dintre ele sunt pe această temă ( sexul )!

Lectură plăcută!

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Cand ii se rupe himenul o doare (ustura) pe moment.