| jmegher a întrebat:

Dupa ce mi-am dat drumul in prezervativul in timpul actului sexual, daca, continui actul cu acelasi prezervativ fara sa il schimb exista riscul sa se sparga?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa se sparga mai putin.Dar, in mod sigur iti va iesi de pe penis.Riscul e acelasi.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu inteleg, ce act sa mai continui daca ai ejaculat si gata, s-a terminat partida?
Ce ai mai putea continua?
Urmatoarea erectie este in minim juma de ora, deci, tu vrei sa-l refolosesti?
Riscant sa se sparga!

| kandaraki a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adica si gata? pai daca un barbat ejeculeaza tu crezi ca nu mai are erectie? de ce? poate continua liber al doilea numari, la altii poate fi si al treilea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru kandaraki):

Poate doar in imaginatia ta!
Nu cred, stiu sigur, sunt casatorita de 30 de ani doar... iar erectiile dupa terminarea actului sexual, se intampla cu pauza intre ele!

| kandaraki a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu cu cine esti tu casatorita si ce fel de barbat ai, dar un barbat dupa un act mai poate ramane in erectie, chiar daca a ejeculat, si mai poate desfasura un act, uneori asa chiar de 3-4 ori, fara mari pauze, doar sa isi trage aer in suflet si back to work!

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic DA, exista pericolul sa se rupa dintr-un motiv cat se poate de simplu, fiindca la capatul prezervativului exista acel rezervor pentru sperma sub forma de balonas, care dupa ejaculare va fi plin/umflat (cu sperma) si din cauza ca va fi supus la frecare, presare, intindere, etc. intervine/apare posibilitatea de a se rupe. De asemenea dupa ejaculare penisul se inmoaie, define mai mult sau mai putin flasc, si prezervativul aproape sigur va aluneca de pe el si exista riscul de a-l pierde sau indesa in vagin. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da,exista pericolul de a se sparge si a o lasa gravida

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu, îl poți spala ca să îl folosești iar. Eventual îl întorci pe dos si il pui

| jmegher explică (pentru ExprimareLibera):

Nu am zis sa il refolosesc laughing) Doamne laughing)

| BossAlcool007 a răspuns:

Ea vrea să păstreze copilul și să ne căsătorim.

De când am făcut sex cu ea prima dată am mai făcut sex în aproape fiecare seară, fără nici o obligație. Doar pentru sex.

Ea a spus că nu vrea să avorteze pentru că eu am penisul de 20 de cm și în erecție de 25 de cm și speră că și copilul să aibă unul ca al meu.