| donutcenter a întrebat:

Funda! :* sunt bi si as vrea sa atrag atentia unei fete, nu stiu daca si ea este la fel sau nu dar nu vreau sa ma fac de ras, va rog ajutor.( sunt fata)

14 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Invit-o la tine intr-o zi la o cafea, discuta cu ea despre baieti si vezi daca e interesata mult. apoi o intrebi daca e ceva ciudat sa se iubeasca doua fete,, am mai multe idei daca vrei.bafta

| neutrino a răspuns:

Daca ti-e teama sa joci rolul barbatelului, atunci este bine sa nu risti, lasa-i pe altii.

| h3r a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata are prieten? daca da ai grija sa nu te invite ala la o "bere ", asa ....ca intre baieti

| lacrima15 a răspuns:

Pai 10. Prima impresie conteaza
Adevarul e ca multi barbati distrug sansa de a atrage atentia unei femei inca de la inceput. Cand intalnesc prima data o femeie multi barbati nu-si stapanesc emotiile si par nesiguri, astfel se sterge orice urma de interes din partea ei. Pe de alta parte daca un tip pare total increzator si sigur pe el, el devine un magnet pentru femei. El nu mai trebuie sa faca nimic ca vor veni ele la el.
9. Fii o provocare
Orice barbat pe care o femeie il vede disperat sau neajutorat nu mai prezinta interes. Daca pari un tip puternic cu multe pe cap si nu prea ai timp de femei, cu siguranta vei deveni o provocare.
8. Pune intrebarile care trebuie
Daca o femeie ti-a pus o stampila ramane cu impresia pe care deja si-a facut-o. Este elementar sa eviti intrebarile de genul: "Ce fel de barbati iti plac? Sunt genul tau? Ai prieten?".
7. Nu pierde vremea, trebuie sa ai initiativa
Ochii care nu se vad se uita. Daca nu faci nimic ca sa-i atragi atentia si pierzi timpul, femeia nu mai este motivata sa te urmareasca. Prin faptul ca tragi de timp nu faci decat sa o indepartezi.
6. Da-i atentie
Femeile adora cand barbatii le dau atentie. Dar asteptarea le innebuneste. Nu incerca sa-i faci cadouri sau sa-i faci complimente evidente, mai bine spune-i ca te-ai gandit la ea sau ca ai visat-o. Cu alte cuvinte spune-i ca te gandesti la ea cand nu e prin preajma.
5. Intra in mintea ei
Ca sa le faci sa fie interesate de tine trebuie sa le faci sa se gandeasca la tine. Daca o femeie te invita undeva spune-i ca esti ocupat si spune-i ca te mai gandesti.
4. Testeaz-o
Pasul acesta este crucial. Trebuie sa stii sa o faci sa incerce ea sa te cucereasca si sa-ti arate ca merita sa fie cu tine. Asadar tu trebuie sa detii controlul si sa fii cel care selecteaza. Poti s-o intrebi direct: "Ce te face mai interesanta decat celelalte femei cu care am iesit?" incearca sa fii sarcastic.
3. Trebuie sa fii amuzant
Cea mai rapida metoda de a avea succes la femei este umorul. Daca o faci sa rada cand sunteti impreuna se va gandi la tine.
2. Sa detii controlul situatiei
Cand intalnesti prima data o femeie nu ii destanui tot si incearca sa nu pari foarte disponibil, poti sa-i spui ca trebuie sa te intalnesti cu prietenii tai, dar poate va veti mai intalni. Suspansul si misterul sunt elementare daca vrei sa o atragi.
1. Opreste-te din vanatoare
Daca te bagi in seama cu toate femeile si ai replici de agatat de doi bani atunci nu le vei trezi interesul persoanelor de sex opus. Nu te comporta ca un catelus, ci pari indiferent si nu uita de crearea tensiunii si misterului care le va atrage cu siguranta.
funda te rog :*

| w0nderboy a răspuns (pentru lacrima15):

Dă'i funda nu vezi cât s-a chinuit să dea copy/paste la acest paragraf?
Chair aşa. am ajuns să nu mai apreciem nimic in ţara asta...

| Alisse a răspuns:

Fi cat mai apropiata de ea. daca iti este prietena e mai usor daca nu atunci imprieteneste-te cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
| docil a răspuns:

Pot sa te intreb si eu ceva? pls

Răspuns utilizator avertizat
| HinataNeji a răspuns:

Pai cum nu stii, esti fata si ar trebui sa-ti fie usor sa atragi atentia tot a unei fete... poti de la inceput sa dai vreun namioc(dar asa unsor) si dac iti va raspunde ii ca si tine