| ACSASS a întrebat:

FUNDA+URGENT! Am si eu o intrebare si este urgent.am facut dragoste cu partenera mea.si nu mi-am dat drumul in ea, dar din penisul meu iese un lichid incolor si lipicios.de fiecare data cand ma excit.as vrea sa stiu daca poate cauza o sarcina acest lichid, daca contine spermatozoizi

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,acest lichid este lichidul preejaculator,prespermatic.El,in sine,nu contine spermatozoizi,dar este purtator de spermatozoizi,ii transporta,deci,exista un risc mare.
Mai ales ca nu poate fi controlat,nu-l poti opri sa apara,are scop de lubrifiere,este complet fiziologic.
In concluzie, protejati-va, lichidul preejaculator poate fi cauza unei sarcini.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Picatura de placere contine spermatozoizi si sunt sanse,adevarat, mai mici, dar sunt sa ramana insarcinata

| Sp3edy a răspuns:

Poate avea spermatozoizi dar oricum daca iese incolor cum zici tu poti sa ai probleme mai bine mergi la doctor si fara sa iti fie rusine sau ceva...

| wwwAnonimawww a răspuns:

Din cate stiu. Este doar lichid preejaculator... lichid prespermatic.straight face