| Bubuts a întrebat:

Funda! URGENT! Va rog dati-mi niste idei pentru o compunere care sa porneasca de la proverbul "aschia nu sare departe de trunchi ". Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Poti sa faci o comparatie cu faptele din viata reala.
De exemplu daca intr-o familie si mama si bunica sunt talentate in pictura atunci mai mult ca sigur si fiica va mosteni acelasi talent -> aschia nu sare departe de trunchi happy

3 răspunsuri:
| TM6524 a răspuns:

Elena Basescu e la fel de "analfableta" ca ta'su... Succesuri!

| mihaella123 a răspuns:

Oricit de banal ar suna asta, dar ne convingem de multe ori k aschia nu sare departe de trunchi,|Daca e sa luam drept exemplu o familie vom observa k exista o legatura strinsa dintre mama si fiu sau tata fiica sau invers.asa ca ai grija de ceea ce faci in viata, ca nu cumva urmasii sa sufere! ceva de genu asta, sper ca te-a ajutat! succese! Astept funda!tongue

| Bubu_Alexuka_1992 a răspuns:

Vreau si eu o compunere despre aschia nu sare departe de trunchi multumesc anticipat