| Yousosweet a întrebat:

FUNDA! Va rog am nevoie de sfaturile voastre.deci mie imi place de un baiat de 2 ani si el a fost in scoala cu mine.mereu se uita frumos la mine iar acum cateva luni a inceput sa ma strige "pissii", cand a scapat mingea mi-a cerut-o mie sa i-o dau.si plus de asta intr-o zi cand eram pe gard cu o prietena a venit si s-a asezat exact langa mine(el mai era cu 2 baieti cu care nu e de obicei asa:-s) si zicea ca lu' unu din ei ii place de me bineinteles ca nu am crezut. dar doar eu cu el >vorbeam:" aia 2 si prietena mea nu ziceau nimic.Si el zicea ca stie cum ma cheama, ca am idul pe hi5.alta data misca gardul si eu nu vroiam sa par ca il bag in seama si pana nu m-am uitat la el misca gardul in continuu.Si cand ma vede din departare zambeste si ii da un cot celui de langa el. Ce credeti? va rog frumos spuneti parerea voastra. sinceri credeti ca ma place?sad

Răspuns Câştigător
| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Hei.
Din cate ai zis tu, s-ar putea sa te placa. Dar mai intai arunca o privire jos si spune tu daca te place sau nu :
Isi aminteste mici detalii pe care le-ai mentionat in conversatii intamplatoare, de exemplu, ca nu-ti place vanilia. S-ar putea sa fii surprinsa ca va aminti acest lucru la cateva saptamani dupa ce tu ai rugat-o pe prietena ta sa cumpere orice alt fel de inghetata. Nici n-ai remarcat ca era si el in zona... Vocea lui se schimba cand ti se adreseaza. Poate ca spune tuturor „Salut!", dar „Salut!" adresat tie suna putin altfel...

Uneori se uita direct in ochii tai. Ochii lui devin mai prietenosi cand se uita la tine. E ceva subtil, dar iti vei da seama daca vei fi atenta! S-ar putea ca, de fapt, in mod inconstient sa stii acest lucru: e ceea ce te-a facut sa incepi a te intreba daca te place...

Cand e langa tine sau cand vorbeste cu tine, privirea lui se plimba in jurul fetei, apoi se opreste iar in ochii tai... Daca se uita insistent la buzele tale, fii sigura ca se intreaba cum ar fi daca te-ar saruta! Prietenii lui incepi sa-ti puna intrebari despre el – daca l-ai mai intalnit sau chiar ce parere ai despre el. Incearca sa se asigure ca l-ai remarcat si ca te simti si tu atrasa de el!

Daca prietenii lui iti dau mai multa atentie dupa ce el s-a uitat insistent la tine ar putea fi un semn ca esti pe lista lor de subiecte „de dezbatere".

Prezenta ta ar putea avea ca efect unele schimbari in comportamentul lui. Aceste schimbari sunt indiciul ca te place! E mai nervos decat de obicei? Ar putea fi doar emotionat, ceea ce nici un baiat nu suporta sa se creada despre el!

Se uita la tine insistent, dar cand te-ai intors spre el, deja se uita in directia opusa? Ar putea sa fie timid... si sa incerce sa-si ascunda intentiile. In acest caz va trebui sa preiei tu initiativa! Incearca un contact fizic? Sa te gadile? In mod sigur isi doreste mai mult... De mici, baietii simt nevoia unui astfel de contact fizic, chiar daca este, la inceput, doar o joaca.

Desi nu are niciun motiv sa fie suparat pe tine, vorbeste cu toti ceilalti, numai cu tine nu. Probabil e foarte timid! Se inroseste puternic cand vorbesti cu el? Bingo! Poti sa-l iei acasa!

4 răspunsuri:
| Angel_4421 a răspuns:

Asa cred. Dupa cate ai spus in randurile de mai sus cu siguranta, da.Insa,cine stie? Baietii sunt mai diferiti, gandesc altfelbig grinIntreba'l la care dintre toti trei din acei baieti prezenti in acel moment te place, chiar daca e evident ca el si vezi daca recunoaste, apoi te descurci tu happybafta!:*

| Anonimmm a răspuns:

Probabil te place, dar mai bine intreaba-l pe el.
Poate fi si o joaca intre ei, un pariu sau cine stie ce o gandi big grin.
Mai bine vb deschis cu el :*.
Succes.
Funda?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lasa-l sa vina el la tine nu te du tu prima ca zice ca esti lesinata dupa el

| Claush2 a răspuns:

Daca se compoarta asa inseamna ca e indragostit de altcineva daca te striga pissii si vine cu prieteni pe care nu l-ai mai vazut vreodata atunci nu te mai gandi la el ca el iubeste pe alt cineva