| Andrada0025 a întrebat:

Ne intelegem foarte bine, ne giugiulim, l-am "alungat" de vreo doua ori pentru ca imi era frica sa nu-l pierd si totusi de fiecare data s-a intors la mine, a devenit din ce in ce mai "perfect", girjuliu, dar noi sunt doar "prietenii cu beneficii" sau nici nu stiu cum sa-i spun, nu e chiar acel prieteni cu beneficii pentru ca ne suntem alaturi, suntem ca doi indragostiti, o ducem asa de 5 luni, dar n-am oficializat pana acum relatia, nu stie nimeni de "noi", mereu ziceam ca nu vrem relatie, dar stiu din surse sigure ca el ACUM spune ca vrea relatie, dar depinde de cealalta persoana (depinde cine e). Credeti ca e cazul sa offocializam relatia? Ar accepta oare? Eu imi doresc asta, dar nu stiu cum sa-i spun. Sau cel putin sa nu ne mai ascundem... E foarte frumos ce e intre noi, am ajuns sa-l iubesc chiar, m-am atasat! Au fost doar saruturi si giugiulituri, nimic mai mult, suntem doi liceeni. Ma tine strans in brate, ma tine de mana, ma saruta pe frunte... daca e asa ok si ne intelegem atat de bine si stie ca-l plac f mult, de ce e totusi f ok cu mine, dar nu incearca sa officializam relatia? Spun asta pentru ca mereu cand ne vedem, se fereste sa nu ne vada cineva, suntem vazuti doar in calitate de prieteni, in particul se fereste sa fim vazuti doar noi doi. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca nu-i plac fetele cu tigara in gura...

Spune-i ce simti si vezi cum reactioneaza, sunt sigura ca totul va fi bine, fa tu primul pas si el o sa-i faca pe urmatori, daca va intelegeti asa de bine eu zic ca nu ai nimic de pierdut decat de castigat, iar castigul este el asa ca nu fi timida, arata-i ce vrei cu adevarat. sper sa fie totul bine si sper ca te-am ajutat.
imi dai fundita? :*