| Anonimm30 a întrebat:

Genul de oameni introvertiti si anxiosi, cam la ce varsta si/sau unde isi gasesc iubit/a sau "jumatatea"?

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu există o vârstă anume și nici un loc anume.
La fel precum toți ceilalți, îsi gasesc jumătatea atunci când nu se asteapta si probabil unde nu se asteaptă.

| romeo78 a răspuns:

Niciodată, căci sunt considerați "papă lapte". Numai dacă reușesc, singuri să treacă peste acest hop, să mascheze această problemă medicală, pot avea o relație serioasă.

| Anonimm30 explică (pentru romeo78):

Pai introvertit cu introvertit anxios. Nici asa nu merge o relatie? laughing

| Frank51 a răspuns:

Oricand, nu este o regula. Eu am invatat sa accept oamenii asa cum sunt si sa ii apreciez daca merita. Fiecare isi gaseste pe cineva intr-un final, daca cauta si investeste in asta.

| Apokales a răspuns:

Sa fii introvertit nu este o boala, dar anxietatea este. Anxietatea o pui la punct cand o sa ai un plan pentru viitor. Un mod prin care am auzit ca poti scapa de anxietate este sa scrii pe o foaie un program. Sa iti spui ca peste 3 zile la ora 14 (de preferat o ora din zi, nu dimineata sau seara tarziu pentru ca poti avea probleme cu somnul) vei face un program pentru ce ai de facut in viitor, in urmatoarele zile, astfel stii ce ai de facut si ai o garantie ca totul va fi bine. Si pare in regula, are sens pentru ca atata timp cat ai un plan de atac pentru problemele tale, ai o asigurare ca viitorul tau va fi bine.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea, dacă știe ca ai anxietate cineva te va marginaliza, te va considera nebun fiindcă asa sunt mulți romani inculți, habar nu au ca în spatele acestei afecțiuni poate fi un o persoana foarte inteligenta. Romanul dacă te vede la psihiatrie te etichetează ca fiind Trilulilu și te bârfește de nu ai văzut. E mai bine sa nu spui nimănui problemele tale, fiindcă vei fi stigmatizat, asta e mentalitatea romanului la ora actuala, atâta poate! E greu sa scapi de anxietate dacă e serioasa, aproape imposibil fiindcă te face vulnerabil, dacă nu e tratata la timp nu se mai poate vindeca decât controla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai bani poate asa, dar vei fi cățelul ei.

| TLF92 a răspuns:

Niciodata

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Probabil nu-ti gasesti jumatatea dar lasa fa bani si nu te uita dupa relatii.

| confusedgirl223 a răspuns:

Eu sunt introvertita si mi-am gasit primul iubit la 23 de ani. Acum suntem logoditi. Se poate, dar trebuie sa iesi din casa. Eu nu ieseam nicaieri. Ma duceam doar la facultate si acasa. Nici acum nu prea ies, dar am cu cine sa stau in casa laughing)

| Gorbaa a răspuns:

Dragostea îți este oferită și scopul ei este de a realiza binele tău suprem pe pământ și de a te face un om mai bun decât esti în prezent. Pentru fiecare bărbat există 5 femei și pe lângă asta mai sunt și poponarii care iau alți bărbați cu ei, deci, sunt femei destule și pentru tine. Dacă ești anxios încearcă să-ți cucerești propriile sentimente și să fii mai curajos. Dacă ești femeie și ești anxioasă, eu unul consider asta chiar foarte atractiv, deoarece îmi crește mie ego-ul când ea se teme de ceva.

| ExpertLaFunduri6000 a răspuns:

Stiu eu cum, sunt un expert, deci, primul pas care trebuie facut este sa fi societate mare

| ExpertLaFunduri6000 a răspuns:

Stiu eu cum, sunt un expert, deci, primul pas care trebuie facut este sa fi societate mare nu glumesc

| xXxMargaritaruMortiixXx a răspuns:

La 50 de ani, intr-o pestera, adevarat/ul/a iubit/a fiind natura. Ti-l recomand pe parintele Cleopa ca exemplu.