| stefaniaamuntean a întrebat:

La ce varsta isi gasesc majoritatea persoanelor jumatatea?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu există o varsta anume pentru asta.

| Simpatic a răspuns:

Unele inca de la varste relativ mici altele niciodata, nu exista o varsta magica!
totusi ar trebui definita notiunea de "jumatatea mea", daca ea exista sau este doar o denumire pe care o dam la fiecare persoana din viata noastra care credem ca este speciala si unicawinking

| MarianWLF a răspuns:

In tinerete ai cele mai multe experiente, intrebarea e daca esti sigur ca cel/cea de langa tine e cu adevarat jumatatea ta, de cate ori nu ne-am inselat crezand ca am gasit alesii.

| dullcat a răspuns:

Oricand.Nu este o regula anume, asadar nu te mai compara cu ceilalti din jur fiindca mai mult iti faci rau singura.Viata e o calatorie, nu o cursa.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,in primul rand, de mediul din care provin, cercurile unde se învârt și de inteligenta fiecăruia.
Eu unul am observat că generația milenials (până în 1995~) are dificultăți în a-si face o relație însă am observat și că generația de după 1995 și până în 2010~ își face mult mai ușor relații și ba chiar au parte de experiențe sexuale chiar la începuturile pubertății (14-15 ani).
Ideea e daca ești mai deschis spre schimbare și îți asumi oarecare riscuri, șansele de a-ți găsi o relație la orice vârstă cresc.
Ca o privire de ansamblu, cel puțin din viziunea mea, raportându-ma la generațiile tinere, vârsta medie este 15-17 ani.Cam atunci își găsesc majoritatea persoanelor din generația Z prima iubire.
In ceea ce privește generația milenials (cea până în '95) vârsta ar fi undeva intre 26-28 de ani.
*E doar o părere personală și nu am studii în acest sens

| StoicAnalysis a răspuns:

Cand o fi sa se intample. Preferabil pana in 30 de ani. De la anii aia in sus, deja ai pierdut startul, avand in vedere ca femeile de la varsta aia au o predispozitie la red flag-uri si la a face copii cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

)))

| adryang78 a răspuns:

Nu există o vârstă standard sau o "rețetă" minune pentru a-ți găsi jumătatea. Atunci când se va întâmpla, o să știi. happy

| Miruna333 a răspuns:

Dragostea nu vine la varsta,, potrivita''. Cand e sa fie, este

| Xox0 a răspuns:

Nu exista o varsta exacta.
Dar daca te gandesti la oamenii mai in varsta care isi gasesc jumatatea, multi dintre ei devin realisti si mai coboara din standarde.

| liliana77any a răspuns:

Cand le este predestinat, fie la liceu, fie la facultate, fie la locul de munca.
Mult succes!

| AlexisZLS a răspuns:

Dragostea nu are o data exacta..se poate intampla astazi, maine sau poate peste 3 ani.
Si ca sa o gasesti iti trebuie doar rabdare.o sa apare si aceea persoana pentru tine
good luckhappy

| andrey69 a răspuns:

De ce Stefania, tu cati ani ai?

| dusmanul86 a răspuns:

Nu exista o varsta anume. unele niciodata.