| Anonimus3000 a întrebat:

Greu e cand suferi dupa persoana pe care o iubesti! Cum poti uita mai repede de EA?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Asa este...este greu cand suferim dupa persoana pe care o iubimsadeste greu, doare dar nu avem ce sa facem, decat sa fim tari sa facem fata acestei dureri si sa o luam usor usor de la capat. Timpul este cel care ne ajuta mereu, el este cel care vindeca orice rana si care ne ajuta sa fim mai bine cu timpul, decat suntem acum.
Trebuie sa incerci sa nu te mai gandesti la ea, sterge orice tine legat de ea pentru ca nu iti va face bine daca vei pastra, din contra iti va face si mai mult rau si vei suferi si mai mult, si nu cred ca ti-ai dori acest lucrustraight face. Nu te mai gandi la ea, ocupa-ti timpul cu activitati care sa te faca sa mai uiti de durere. Poate ca ti se va parea putin greu, cum stim ca orice inceput este greu dar cu putere si vointa, cu siguranta vei reusi sa treci peste, sunt sigura de acest lucru.
Fi tare, mergi mai departe oricat de mult te doare, si retine un lucru "viata merge inainte nu inapoi"happy.
Bafta happy

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Este greu să uiţi persoana care o iubeşti. Trebuie să laşi timpul să treacă, doar el vindecă orice rană. Sunt două soluţii pentru a scăpa de suferinţă.
1)Găseşti o altă persoană care să îţi scoată tristeţea din suflet şi să mergi mai departe.
2)Te gândeşti că nimic nu mai poate fi posibil între tine şi fata aia şi trebuie neapărat să o uiţi, îţi scoţi amicii în oraş şi te distrezi. Acordă-i indiferenţă.
Succes!

| roxynutza a răspuns:

Putem noi sa iti zicem orice insa e greu foarte greu sa o uiti mai ales cand o iubesti; Nu pot sa iti zic decat succes si incearca sa te gandesti ca asa a fost sa fie, toate sunt date cu un rost pe pamantwinking ti se inchide o usa dar ti se deschide un geam love struck Bafta!

| Diiiidi a răspuns:

Eu spun sa petreci timpul cu prietenii si sa faci orice activitate care sa iti atraga atentia si asa o uitiwinking funda?smug

| BEmanuel87 a răspuns:

Asta suna a

"Rau e cand intra prin stejari
Naprasnica secure
De-abate toti copacii mari
Din falnica padure"...

Greu e cand suferi dupa persoana pe care o iubesti... Da. E greu. Cu cat ai sa te gandesti mai mult la ea, cu atat ai sa suferi mai mult. Elibereaza-ti gandurile de ea, desprinde-o din amintirile tale. Uit-o. Las-o sa fie. Consoleaza-te, ingroapa-te, arunca-te in orice altceva. In ceva care, preferabil, sa nu aiba legatura cu ea sau cu ceea ce faceati voi impreuna. Care sa nu iti aminteasca de ea. Succes!