| raluk_2852 a întrebat:

Cum poti uita o persoana pe care o iubesti emorm?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.Va avea mereu un loc in inima ta, oricat de mic.

25 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Iesi cu prietenele...indragosteste-te de altcineva...incearca sa uiti ca exista

| SweetCandy a răspuns:

Categoric NU... poate cu timpul o sa intalnesti pe altcineva, insa respectivul/a va ocupa mereu un loc in inima ta si nu il/o vei uita niciodata

mult succes pentru a trece peste moment

pupicihee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca nu mai exista posibilitatea de a fi impreuna cu acea persoanana este important sa te gandesti ca totul s-a terminat intre voi.Nu are rost sa suferi.Iesi pe afara cu prietenii.Distreaza-te.Asa vei uita foarte repede de acea persoana.Si eu am patit asa. Dar prietenii mei m-au facut sa uit.
Succes!kiss

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Am trecut prin asta deci stiu foarte bine ce sa raspund.
Raspunsul la intrebarea asta e ceva in genul la faza auzita intr-un film "cum fac persoana iubita sa vina inapoi?/ te prefaci ca nu mai exista si in final o sa revina la tine/si cand o sa revina la mine?/exact atunci cand nu va mai "exista" pentru tine".
Deci ceea ce vreau eu sa iti zic e de fapt ca nu uitatul e metoda perfecta. Incearca sa te gandesti la despartire ceva in genul: a fost frumos cat timp a fost dar oricat de mult ar parea a fi ceea ce imi doresc, daca era ceva ce imi doresc cu adevarat atunci nu se ajungea la sfarsit. Amintirile acelea au fost frumoase si raman acolo undeva, si la inceput (la mine a fost aproape 2 ani) acele amintiri au cam durut (mai ale faptul ca au fost mult prea frumoase ca sa nu doara doar pentru singurul fapt ca au existat si nu vor mai fi). In final durerea dispare asa inceput cu incetul, si cand apare cineva care o sa te faca sa simti ceva mult mai intens cand o sa te simti pegatita... atunci vechile amintiri vor ramane amintiri frumoase care nu or sa te mai raneasca din cauza ca acum creezi altele mult mai frumoase si care se intampla in prezent. Amintirile raman in trecut si ar trebui sa te ajute sa creezi un prezent mai frumos cu o persoana alaturi de care o sa ajungi sa iti doresti mai mult sa creezi amintiri frumoase si probabil si el o sa doreasca de aceasta data acelasi lucru.
Sa nu aberez de la subiect: lasa totul sa decurga de la sine (adica nu te grabii sa sari in o noua relatie doar ca asa crezi ca uiti pe vechea).
Incearca sa iti gasesti alta ocupatie cu toate ca ceva timp bun o sa para a nu functiona (ideea e ca alta metoda nu exista, poate doar daca exista o pastila care sa te faca sa uiti totul), in final o sa te vindeci, si in final persoana pe care o sa gasesti e posibil sa iti ofere ce nu credeai ca o sa iti poata oferii careva (sentimente noi si mult mai frumoase mai exact).
Eu dupa o astfel de "lovitura" si dupa o pauza de mai bine de un an am decis sa nu astept si am inceput sa caut eu acea persoana speciala mie.
Pe scurt: dupa multe buruieni o sa gasesti floarea aceea unica (cam dupa ce o sa te saturi sa tot auzi: lasa ca o sa fie bine si o sa gasesti pe cineva). Eu unul ma saturasem de vorbele astea asa ca am plecat in cautarea ei pentru ca uneori nu se rezolva singure problemele vietii (un exemplu perfect ar fi divorurile, mai ales cele in care exista si un copil - ele exista din cauza ca acea persoana a lasat totul sa vina de la sine si nu si-a pus intrebarea "oare el e ceea ce imi doresc pentru tot restul vietii? oare el e persoana care-i o sa-i zica "tata" copilul meu?").
Oi vrea eu sa ma casatoresc cam pe la 30 de ani pe acolo... dar chiar daca am 23 de ani (si daca aveam doar 18) nu ar strica o astfel de intrebare pentru ca fie ca nu esti pregatita pentru asa ceva, niciodata nu se stie cu cine ramai si ce se poate schimba in viata ta chiar si in cateva ore ci nu neaparat ani.
DECI: daca o relatie s-a terminat atunci inseamna ca nu a fost sa fie, chiar daca pare a fi tot ce ti-ai putea dorii - ideea e ca PARE a fi tot ce iti poti dorii)

| Encore a răspuns:

Foarte greu

| MarYoBenucci a răspuns:

Din pacate zic eu ca nu se poate... daca nu te indragostesti de altu... oricum raman urmarile... (amintirile) din aceea relatie ...este o perioada grea pentru tinehappy nu dispera ai sa treci si peste alta be strong & have a nice day happy

| andreig a răspuns:

Daca chiar o iubesti enorm de ce sa o uiti? Gaseste o cale (sunt sigur ca sunt destule, mereu exista posibilitati) sa stati impreuna.

| Swany a răspuns:

Nu cred ca o poti uita usor sad

Daca te distrezi cu gasca probabil vei uita de el pentru putin timp

Nu te mai gandi la el

Sau.indragosteste.te de altcineva cu care poti avea mai mult decat o simpla prietenie.

Stiu cum e straight face

Am trecut si eu prin asemenea momente oh go on

Baftaaa! :*

| doinisor a răspuns:

Acea persoana nu merita iubirea ta ignora-l pur si simplu. altul la rind.

| emy_5418 a răspuns:

Buna intrebare... dar stii ca ochii care nu se vad se uita.incearca mai rar sa te gindesti la el.nu asculta kintecele care iti aduce aminte de el, puneti un skop k el nu-ti trebuie.incearca sa te gindesti kit mai mult la altu.winkingsuccess

| miss44 a răspuns:

Sincer..si eu trec printr-o asemenea situtie...cu parere de rau ti-o spun aceea persoana mereu va exista undeva in inimioara ta:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...suntem oameni, iubim, suntem iubiti, ranim suntem raniti si noi la randul nostru, insa timpul vindeca orice ranawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o rel de aproape 2 ani cu cineva. l-am iubit enorm dar ne-am desp pentru ca m-a inselat in ultimul stil... am suferit... credeam ca mai bine e sa mor. prosteli... in timp totul s-a diminuat. acum sunt cu altcineva de jum de an si ne intelegem perfect! poate ca nu mai cred in iubirea aia absoluta. dar sunt satisfacuta din toate punctele de vedere! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa uit o persoana dar nu stiu cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 6 luni incerc sa uit de o persoana si nici in ziua de azi nu am reusit...mereu e in mintea mea peste tot unde as fii...nu ma dau batut chiar daca mi foarte foarte greucrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o sa-l poti uita la mine au trecut 3 ani dc nu 4 si nu-l pot uita m-am indragostit iar am mai iubit insa nu-l pot uita si nu mai avem nici o sansa insa de curand am aflat ca si el are sentimente pentru mine dar viata e de kk asta este...incerc sa merg inainte in fiecare zi cat o sa pot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce inca o iubesti nici o sansa sa o uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec prin aceeasi situati si e foarte greu sa stii eu m-am desp acum o saptamana am avut o rel de un an a fost perfect dar s-a terminat pentru ca devenise fff violent.eu cred ca timpul le rezolva pe toate. sunt cu o alta persoana dar nu simt nimic pentru el adica ma distrez cand sunt cu el il uit si cum ajung acasa ma gandesc din nou la el dar nu se meritawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ye mai gandesti la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te rogi cu insistenta la bunul nostru Isus Hristos in maxim 2 saptamini vei uita

| suferinta2009 a răspuns:

Nu stiu ca asta incerc si eu si nu cred ca e posibil.doar inlocuindo cu alta pers dar nici asa ca toti suntem diferiti.si nu poate avea niciodata ceea ce ai vazut la pers pe care o iubesti enorm. ori ceva in plus ori ceva in minus

| Baws a răspuns:

Nu poti... Recupleaza-te cu altcineva si uita-l...

| YSA11 a răspuns:

Poti sa nu te mai gandesti la ea si sa nu bagi in seama gandul sau discutia despre aceasta.

| YSA11 a răspuns:

Nu o poti uita.

| Vlasa_Rodykutza_1997 a răspuns:

Pai o sa-l uiti cu timpul, dar mai greu!