| anonim_4396 a întrebat:

Habar n-am de unde sa incep..totusi am sa incerc.
Sunt fata, am 15 ani, clasa a 9-a..Imi place un baiat,are aceeasi varsta si invata la un liceu apropiat de al meu.Ne-am cunoscut mai intai pe facebook,apoi am inceput sa ne intalnim (ca amici) pe drum intamplator fara sa stim.Vorbim in fiecare zi pe mess.Si dupa ce trec cateva saptamani ma intreaba daca am prieten.(chestia asta m-a intrebat prima data pe facebook si de atunci ma tot intreaba) si el este tot timid.si avem multe lucruri in comun.As vrea sa-i spun ca-l plac foarte mult dar sunt timida si nu prea am curajul.,nu stiu ce sa fac? Poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi, pareri.Dau FUNDA. Multumesc:*.

Răspuns Câştigător
| GeooFenomenala a răspuns:

Mdaa. cunoscuta situatia laughing pai daca esti timida si el la fel este cam greu. insa realizezi ca daca niciunul dintre voi nu reactioneaza nu ve-ti ajunge nicaieri nu? laughing sfat: lasa copilariile si rusinea si adu in duscutie lucruri apropiate de o relatiewinking nu este nevoie sa-l intrebi daca vrea sa fie cu tine! puteti la un moment dat sa va apropiati pur si simpru la o distanta de 2-3 cm si toate o sa curga de la sine! baftaawinking :p

| Madutza77 a răspuns (pentru GeooFenomenala):

Multumesc pentru sfat.Mie imi este cam greu sa-i spun ca sunt mult mai timida ca el si eu asi avea curajul sa spun mai multe lucruri doar pe mess, facebook sau prin sms-uri, in fata nu am curaj.Stiu ca nu e bine ca sunt asa timida dar asta e firea mea.

| GeooFenomenala a răspuns (pentru Madutza77):

Am inteles insa incerca sa treci peste ti-am zis nu e nevoie sa-i zici fata in fata : vrei sa fi cu mine? straight face plus ca ar parea ciudat laughing doar nu ai prins momentul potrivitwinking ti-am zis incerca sa ramaneti singuri si sa va apropiati :* succes :p

| Madutza77 a răspuns (pentru GeooFenomenala):

Multumesc pentru sfat :*:*

11 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Ce poate mai usor fi decat sa ii spui ca nu ai prieten dar ai vrea sa iti faci unul asemenea lui? big grin Sau ca il placi..asa..putin... e destul de simplu.
Adica asa mi se pare mie pentru ca sunt tot foarte timida si mi-e frica si sa salut pe un coleg de clasa ca sa-i cer ceva, cu toate astea i-as spune ce simt pentru o persoana pe care o plac, dar cumva mai discret...

| Madutza77 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Da ai dreptate! Dar eu daca imi fac curajul i-as spune pe mess, facebook dar nu in fata. Stiu ca e mult mai bine cand vorbesti cu o persoana "fata in fata" dar pentru inceput sunt mult prea timida.In ultimul timp abia gasim subiect de vorbit pe mess (mai mult prin emoticoane vorbim laughing. Habar nu am ce sa fac! sad

| MishikiCrisy a răspuns (pentru Madutza77):

Pai ce ti-am spus. Si eu tot DOAR pe mess sau facebook i-as spune. Ii faci un apropo.

| Azµre a răspuns:

Spune-i cum ne spui nouă niște necunoscuți care râdem de tine acum, de ce nu ai fi în stare să îi spui lui?

| StefanVlad a răspuns:

Mada, daca crezi ca lui ii place de tine si este timid, parerea mea este sa ii spui chestia aceasta din moment ce ai cerut parerea. Ingeneral baietii timizi sunt si buni deci de ce nu? Nu are ce se intample din moment ce el te intreaba daca ai prieten etc! Sfat : Actioneaza! Funda?

| Madutza77 a răspuns (pentru StefanVlad):

Ok multumesc pentru sfat.Am sa incerc sa-mi fac curaj :*

| Madutza77 a răspuns (pentru StefanVlad):

Nu e nici o problema ca e timid si eu sunt foarte timida si nu cred ca am curajul sa-i spun in fata doar daca ii zic pe mess sau pe facebook.Off.

| GeooFenomenala a răspuns (pentru Madutza77):

Funda? :O